Hata bildir

Faruk Savun

Reyting
(0 oy)
5
Doğum: 01 Temmuz 1927 (90), İstanbul
Eğitim : Orta Öğretim
1 kişinin favorisi oldu
Kadir Savun’un kardeşi. Nişantaşı Lisesi'nden terk. Taksi ve kamyon şoförlüğü yaptı. Sonra işçi olarak belediyeye girdi ve 1981’de oradan emekli oldu. 1949’da Üvey Baba (Faruk Kenç) filminde küçük bir rolle ilk kez kamera karşısına geçti. 100 civarında sinema filmi çevirdi.

Önemli Filmleri :

1951 - İstanbul’un Fethi (Aydın...

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
sekerkaymak
Muhteşem bir baba, mükemmel bir dede... Ömrünüzde tanıyabileceğiniz en tatlı adamlardan biriydi... "Biriydi" diyorum çünkü aramızdan ayrıldı. Ya da biz öyle düşünüyoruz. Belki de kavuşacağımız günü bekliyoruz... Öncelikle OSMAN BAŞ SEBAT GAZETESİ YAZARI'na seslenmek istiyorum, gözleri görüp okuyabilirse eğer... OSMAN BEY! iki kadeh rakıya satın alınacağını bilseydik 70'lik gönderirdik de o sevimsiz çeneni kapatırdın bu 1. ikincisi enrce takma isimli ekşi sözlük üyesi insan müsvettesine... çok mu bilirdin Faruk Savun'u? çok mu tanırdın? Oturup iki çift laf etmişliğin var mıdır? Var olsa ağzını açamazdın ya, neyse... Ben Ömer'ul Faruk SAVUN'un torunuyum. Tanıyan tanır, bilenler bilir Faruk Savun'un kim olduğunu... Bilmeyenlerde boşa konuşmasın, konuşmasın da canımızı sıkmasın, canımızı sıkmasın da AH ALMASIN!

facebook yorumları

Henüz eklenmiş bir anket bulunmuyor.

hayranlar