2014'ün en çok konuşulan dizileri belli oldu!

Muhteşem Yüzyıl bitti ama fırtınası dinmedi!

resim yok
25 Aralık 2014 - 15:03
Magazin

Muhteşem Yüzyıl bitti ama fırtınası dinmedi!

Medya Takip Merkezi'nin araştırmasına göre 2014'ün en çok konuşulan dizisi, geçen Haziran ayında 139'uncu bölümü ile sona eren Muhteşem Yüzyıl oldu.


Kamuoyu, reyting rekorları kıran dizi kadar oyuncuları ile de ilgilendi. Dizi kahramanları çok sayıda magazin olayı ve haberde yer aldı.

 

MTM ARAŞTIRMASINA GÖRE...

Veriler, MTM Medya Takip Merkezi'nin 2014 yılında 4 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve 10 bini aşkın internet medyasında yaptığı haber takibi sonuçlarından derlenmiştir.

 

'MUHTEŞEM YÜZYIL'

Medya Takip Merkezi'nin 2014 yılında en çok konuşulan yerli diziler sıralamasında birincilik Muhteşem Yüzyıl'ın oldu. Dizi konusu, senaristlerin tarihsel olayları yorumu ve oyuncuların canlandırmasıyla ilgili hararetli tartışmalar yaşandı.

 

Başta Meryem Uzerli olmak üzere oyuncularıyla da gündemden düşmeyen ve yayımlandığı akşamlarda reyting rekorları kıran dizi, 2014 yılı boyunca çıkan 39 bin 621 haberle ipi göğüsledi.[reklam]

'KURTLAR VADİSİ' KLASİK, MEDCEZİR YENİ FENOMEN

On seneyi aşkın süredir ekranlarda olan ve geniş hayran kitlesine sahip Kurtlar Vadisi ise 35 bin 609 haberle ikincilik koltuğunda.

 Toplam haber adedi açısından, 18 bin 158 haberle Muhteşem Yüzyıl ve Kurtlar Vadisi'nin çok gerisinde kalmasına rağmen, Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy gibi popüler isimleri kadrosunda bulunduran MedCezir dizisi ise listede üçüncü oldu.

 

'KURT SEYİT VE ŞURA...'

Yazar Nermin Bezmen'in aynı adlı çok satan romanından uyarlanan, fakat beklenen ilgiyi televizyonda yakalayamayan Kurt Seyit ve Şura ise 17 bin 707 haberle dördüncü sıraya yerleşerek ilk beşte yer almayı başardı. Dizinin oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ile Farah Zeynep Abdullah da en az dizi kadar konuşulan isimler oldular.

Geçen senenin üçüncüsü Karadayı ise sadece 15 bin 390 haber ve yazıya konu olarak bu sene beşinciliğe kadar geriledi.

 

 

TÜRKİYE'DEN YURT DIŞINA EN ÇOK SATILAN DİZİLER HANGİLERİ?

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat