Acar'ın açılışında ünlüler geçidi!

Galata'da bir ev aksesuvarları mağazası açan ünlü ressam İsmail Acar, önceki akşam mağazasında bir davet verdi

resim yok
09 Aralık 2013 - 10:27
Magazin

Galata'da bir ev aksesuvarları mağazası açan ünlü ressam İsmail Acar, önceki akşam mağazasında bir davet verdi.

Ünlü ressam İsmail Acar, kendi adını taşıyan Atelier by İsmail Acar markasıyla Galata'da bir mağaza açtı.

 

DAVET

İsmail Acar'ın tasarladığı dekorasyon ve ev aksesuvarlarının satıldığı mağaza, önceki akşam düzenlenen bir davetle açıldı.

 

ÜNLÜ KONUKLAR

Acar'ın ev sahipliği yaptığı davetin konukları arasında;

 

KİMLER VARDI?

Elif Boyner, Şebnem Işık, Erkin Ersoy, İstanbul Suudi Arabistan Konsolosu Musait El Gannavi ve Taha Tatlıcı gibi isimler vardı.

 

FARKLI BÜTÇELER İÇİN...

İsmail Acar; kendi imzasını taşıyan yemek takımları, aynalar ve süs objelerinin farklı bütçelere hitap ettiğini söyledi.

 

ACAR'IN KARİYERİ

1988 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim bölümüne girdi. 1991 yılında buradan mezun oldu. Aynı üniversitede 1993 yılında yüksek lisans derecesini aldı. 1994 yılında New York’ta David Salle ile çalıştı.

2000 yılında Kaş limanında 350 metre uzunluğundaki duvar resmi projesini dört asistanı ile birlikte gerçekleştirdi.[reklam]

İsmail Acar’ın eserleri yurt içi ve yurt dışında birçok galeri, müze ve koleksiyonlarda yer almaktadır. 2001 yılından itibaren gerçekleştirdiği tüm sergilerde, sergi gelirinin bir kısmını sosyal yardım amaçlı çalışan vakıf-dernek ve kuruluşlara bağışlamaktadır.

2005 yılında Redd grubunun ilk albümü olan 50/50'nin kapak ve kartonet illüstrasyonlarını yapmıştır.

Toplam otuz beş kişisel sergi açan ve kırkın üzerinde karma sergiye katılan sanatçı çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

Ayrıca, eserleri Avrupa ülkelerinin tamamında, A.B.D., Kanada, Meksika, Arap Yarımadasının tamamında, Rusya, Moldovya, Ukrayna, tüm Türk Cumhuriyetlerinde, Çin, Tayvan, Kore ve Japonya’da müze, özel koleksiyon ve galerilerde bulunmaktadır.

 

 

ARZU SABANCI YENİ PROJESİNİ ANLATTI! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat