Adını Feriha Koydum'un Halil'i 'Fatih' dizisinde!

Yapımcılığını Medyapım'ın üstlendiği "Efsane" dizi "Adını Feriha Koydum"da canlandırdığı "Halil" karakteriyle ünlenen Ufuk Tan Altunkaya "Fatih" dizisinde!

resim yok
07 Ekim 2013 - 11:37
Magazin

Yapımcılığını Medyapım'ın üstlendiği "Efsane" dizi "Adını Feriha Koydum"da canlandırdığı "Halil" karakteriyle ünlenen Ufuk Tan Altunkaya "Fatih" dizisinde!

Aksoy Prodcuctions tarafından çekilen "Fetih 1453" filminin çok konuşulması ve beğenilmesinin ardından filmi dizi haline getiren Medyapım, 1. bölümü yayınlanan Fatih dizisinde Sultan Mehmet Han'ın son 10 yılını ekranlara taşıyor.

 

OYUNCU KADROSU GENİŞLİYOR

Mehmet Akif Alakurt, Seda Akman, Gamze Özçelik, Birkan Sokullu, Dağhan Külegeç gibi isimlerin yer aldığı Fatih dizisinin kadrosuna Adını Feriha Koydum'da canlandırdığı "Halil" karakteriyle tanınan Ufuk Tan Altunkaya'da katılıyor!

 

SON OLARAK...

"Ufuk Tan Altunkaya" Fox TV'de yayınlanan "Bir Aşk Hikayesi" dizisinde de rol almıştı.

 

NE ZAMAN KATILIYOR?

Altunkaya, Fatih dizisinin Pazartesi günü yayınlanacak olan 2. bölümünde dizinin kadrosuna dahil oluyor!

 

ALTUNKAYA KİMDİR?

15 Mayıs 1984 tarihinde doğmuştur. Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir. İstanbul Üniversitesi Tiyatro el. ve Dramaturji bölümünde yüksek lisans eğitimini devam ettirmektedir.

Tiyatro Artı’da 2005 yılından beri oyunculuk ve yönetmenlik çalışmalarını sürdürmektedir. İsviçre Theater Gessnerallee, İzmir Tiyatro Kordelya, garajistanbul ve Yeditepe Üniversitesi gibi kurumlarda çalışmıştır.

 

DİZİNİN YENİ BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK?

Fatih’in, Rum Mehmet Paşa’dan boşalan sadaret makamına en güçlü aday Mahmud Paşa’yı değil, İshak Paşa getirmesi, yankılara neden olur. Bayezid gözlerinin önünde gerçekleşen olayın hala etkisindeyken, haseki sultanlar, kendi evlatları adına tahtı garantilemek için, yeni sadrazamla ayrı ayrı ittifak kurmayı denerler. İshak Paşa safını seçmiştir. Sultana bir şey olursa, Şehzade Bayezid’in tahta geçmesi için her şeyi yapacağına dair Gülbahar’a söz verir. Kadınlar arasındaki iktidar rekabeti artar.[reklam]

Şehzade Mustafa, Mahmud Paşa’nın zevcesi olduğunu bilmediği Züleyha’ya gönlünü iyice kaptırırken, Şehzade Bayezid’in kızkardeşi Gevher Sultan ise asla tahmin edemeyeceği birinden hoşlanmaya başlar. Fatih’in oda hizmetine alınan dilsiz Dilyar ise büyük ve gizemli bir sırrın varisi olduğundan habersizdir. Onu bulmak için Kostantiniyye’ye gelen Hurufi dervişleri, adım adım ona yaklaşmaktadır. Mistik güçlerinin kaynağını bilmeyen ve Fatih’e kara sevdayla bağlı Dilyar ise, kendisini dilsiz bırakan çocukluğundaki meşum vakayı hatırlamaya başlar. Çiçek Hatun ise Dilyar’dan hiç hoşlanmamakta ve onu geri göndermenin yollarını aramaktadır.

On bir yıl sonra Fatih’in zehirlenerek ölmesine neden olacak kişinin parmağındaki yüzüğü çalan Baltacı, onu satar. Meşum yüzük, saraydan birine hediye olarak gelecektir. Eflak Beyi Radu’nun ziyareti, Macar Kralının esiri olan Kazıklı Voyvoda namlı ağabeyi Vlad Tepeş’i gündeme getirir.

Fatih’in sefer kararını öğrenen Papalık ve Venedik ise, bir yandan onu oyalayacak tehlikeli düşmanı Vlad’ı serbest bırakırken, diğer yandan yeni bir suikast planı uygularlar. Sarayın içinde zehirlenmekten kurtulan Fatih’i, dışarıda öldürmeyi denerler. Suikastçının attığı ok, hedefini şaşmaz ve Fatih bağrından vurulur.

 

 

FATİH'İN MERAK EDİLEN KARAKTERİ RADU İZLEYİCİ KARŞISINDA! DETAYLAR BURADA!

 

FATİH 2. bölüm fragmanını izlemek için tıklayın!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat