Altın Bamya Ödülleri'nin bu seneki adayları açıklandı!

Sinemada cinsiyetçi bakışı yeniden üreten filmlere verilen Altın Bamya Ödülleri'nin adayları açıklandı...

resim yok
27 Şubat 2014 - 12:41
Magazin

Sinemada cinsiyetçi bakışı yeniden üreten filmlere verilen Altın Bamya Ödülleri'nin adayları açıklandı.

 

Ezgi Mola, Fikret Kuşkan, Selma Ergeç, Ezgi Asaroğlu, Ali Poyrazoğlu, Tayanç Ayaydın ve Şahan Gökbakar'ın canlandırdığı karakterler aday listesinde.

 

DUYURU YAPILDI

Türkiye sinemasında kadınlarla ilgili yanlış mitlerin, algıların, cinsiyetçi bakışın sinemada yeniden üretilip temsil edilmesini ve bu ayrımcılığın normal kılınmasını eleştirmek için düzenlenen Altın Bamya ödüllerinin bu yılki adayları açıklandı.

 

KATEGORİLER

Altın Bamya Akademisi ön jürisi 2013 yılında vizyona giren yerli sinema filmlerini değerlendirerek ‘ Erkek Karakter, Kadın Karakter, Film ve Senaryo’ dallarında adaylarını belirledi.


Adaylıklarda Aşk Kırmızı, Celal ile Ceren ve Erkekler filmleri dikkat çekerken, Senin Hikayen filminde canlandırdığı Esra karakteriyle Selma Ergeç de listede yer aldı.

 

Diğer kadın oyuncular ise Aşk Kırmızı'da Zeynep olarak izlediğimiz Ezgi Asaroğlu ve Celan ile Ceren'in başrol oyuncusu Ezgi Mola.

 

Erkek oyuncu kategorisinde ise Celal ile Ceren ile Şahan Gökbakar, Aşk Kırmızı ile Tayanç Ayaydın, ve Erkekler filminin başrol oyuncuları Fikret Kuşkan- Ali Poyrazoğlu ikilisi.


Adaylardan geniş jürinin oylaması sonucu kategorisinde en çok oyu alanlara ödülleri, izleyici ve jüri özel ödülleriyle birlikte 24 Mart akşamı İsveç Konsolosluğu'nda yapılacak 6. Altın Bamya Ödül Töreni'nde verilecek.[reklam]

İŞTE ADAYLAR

Erkek Karakter:

Aşk Kırmızı (Ferhat)
Celal ile Ceren (Celal ve arkadaşları)
Erkekler (Adem ve Nazım)

Kadın Karakter:

Aşk Kırmızı (Zeynep)
Celal ile Ceren (Ceren ve arkadaşları)
Senin Hikayen (Meral ve Esra)

Senaryo:
Aşk Kırmızı
Celal ile Ceren
Erkekler

Film:

Aşk Kırmızı
Celal ile Ceren
Erkekler

 

 

ŞAHAN GÖKBAKAR YENİ FİLMİYLE BİR REKORA İMZA ATTI! DETAYLAR!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları