resim yok
28 Ocak 2012 - 00:00

 

Türk sinemasında kadınlara yönelik cinsiyetçi bakışa tepki olarak verilen 4. Altın Bamya Ödülleri’nin adayları açıklandı
 
Erdal Beşikçioğlu geçen yıl seyirciyle buluşan 2 filmiyle birden Altın Bamya’ya aday gösterildi. 2011’de gösterime giren filmleri değerlendiren ön jüri Erkek Karakter, Kadın Karakter, Film ve Senaryo kategorilerindeki adayları belirledi. Geniş jürinin oylaması sonucu en çok oyu alanlara ödülleri 19 Mart’taki ödül töreninde verilecek.
 
Yeşilçay ve Çakır da var
“Kadın Karakter Kategorisinde Bamya adayları “Bir Avuç Deniz”de anneyi canlandıran Ayda Aksel, Nurgül Yeşilçay da dahil “Çınar Ağacı”ndaki bütün kadın oyuncular ve Özcan Deniz imzalı “Ya Sonra” filminde Didem karakterini canlandıran Deniz Çakır, “Erkek Karakter kategorisinde Altın Bamya Adayları” Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm’de Behzat’ı oynayan Erdal Beşikçioğlu, Harun’u oynayan Fatih Artman ve Hayalet’i canlandıran İnanç Konukçu, Kurtlar Vadisi Filistin’deki bütün erkek karakterler, Senaryo Kategorisinde ve Film kategorisindeki Bamya Adayları ise “Çınar Ağacı”, “Kurtlar Vadisi Filistin” ve “Ya Sonra” olarak belirlendi.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat