Ayasofya'da ilk namaz! Fatih dizisinden yeni fragman yayında! [Video]

Kanal D'nin yeni yayın döneminde ekrana getireceği ve yılın en büyük yapımı olmaya aday dizisi Fatih'in ikinci tanıtımı yayınlandı.

resim yok
06 Eylül 2013 - 13:10
Magazin

Kanal D'nin yeni yayın döneminde ekrana getireceği ve yılın en büyük yapımı olmaya aday dizisi Fatih'in ikinci tanıtımı yayınlandı.

 

AYASOFYA'DA NAMAZ

İlk tanıtımı geçen hafta yayınlanan Fatih'in ikinci tanıtım filminde Fatih Sultan Mehmed, Ayasofya'da namaz kılıyor.

 

FATİH'İN PAPA'YA VERDİĞİ CEVAP

Üç boyutlu grafik olarak olarak hazırlanan ve 1470 yılının İstanbul görüntüsüyle başlayan tanıtım filminde öncelikle Papa'nın Fatih Sultan Mehmed'e yazdığı "hıristiyanlığa davet" mektubu okunurken, namaz kılan Fatih görüntüsünün üstünde ise Fatih'in Papa'ya verdiği cevap duyuluyor.

Başrollerini Mehmet Akif Alakurt, Seda Akman ve Gamze Özçelik’in paylaştıkları, yapımını MED Yapım’ın üstlendiği diziyi Merve Girgin yönetiyor.

Dizide Dağhan Külegeç, Birkan Sokullu, Salih Bademci, Seda Güven, Andrej Pejic ve Alma Terzic de yer alıyor.

Daha ekrana gelmeden büyük ses getiren Fatih'in çekimlerine geçtiğimiz günlerde start verilmişti.

 

DİZİ KÜNYESİ

Daha şimdiden büyük ses getiren dizinin oyuncu, yapım kadrosu ve konusu şöyle:

Yapım: Medyapım
Yapımcı: Fatih Aksoy
Yönetmen: Merve Girgin
Uygulayıcı Yapımcı: Arzu Eğmir
Senarist: Funda Çetin - Pınar Uysal

Oyuncular: Mehmet Akif Alakurt (Fatih), Seda Akman (Gülbahar Hatun), Gamze Özçelik (Çiçek Hatun), Müjde Uzman (Dilyar), Birkan Sokullu (Mustafa), Salih Bademci (Bayezıd), Alma Terzic (Züleyha), Mahmut Paşa (Reha Özcan), Tamer Levent (Ali Kuşçu), Teoman Kumbaracıbaşı (Vlad), Hande Soral (Gevher), Dağhan Külegeç (Turahan Bey), Atilla Olgaç (Mir Kasım), Andrey Pejic (Radu), Ali Emrah Sürtal (Murat), Gülsen Tuncer (Azime Usta), Metin Büktel (İshak Paşa), İbrahim Selim (Mercan Ağa), Mehmet Cerezcioğlu (Papa), Türkan Kılıç (Asiye), Ufuktan Altunkaya (Naimi), Orhan Aydın (Venedik Doçu), Furkan Şentürk (Cem Sultan)[reklam]

Konstantiniyye’nin fethiyle Doğu Roma’nın bağrına İslam/Osmanlı sancağını dike Fatih Sultan Mehmet, Papa’nın Hıristiyanlığa davet mektubuyla, bu kez gözünü Batı Roma’ya çevirir. Evvela, Venedik’in en önemli kalelerinden biri olan Egriponte’yi (Eğriboz) ele geçirir. Venedik ve Papalık, bir yandan Fatih'i çeşitli suikastlerle ortadan kaldırmayı denerken, Vlad Tepeş’i (Kazıklı Voyvoda) Fatih'in önüne sürerler. Diğer yandan da Osmanlı’nın doğu komşularıyla kirli ittifaklara girerler. Fatih, gözünü Kızıl Elma’ya (Batı Roma’ya) dikmişken, Akkoyunlular ve Karamanoğulları’yla da mücadele edecek; Karamanoğulları’nı ortadan kaldırıp, Akkoyunlular’a unutamayacağı bir yenilgi tattıracaktır.

İstanbul’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, iimparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister. Bu esnada şehzadeler Bayezid, Mustafa, Cem ve valideleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah arasında gizliden gizliye süren rekabet, daha açıktan ve üst boyutlara taşınır. Şehzade valideleri için tek hedef, Sultan’dan sonra kendi evlatlarının tahta çıkmasıdır. Çünkü ancak bu şekilde hayatta kalmaları mümkün olacaktır.

 

YENİ FRAGMAN

 

FATİH DİZİSİNİN ÇİÇEK HATUN'UNU YAKINDAN TANIYALIM!
 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat