resim yok
19 Eylül 2013 - 13:11
Magazin

''Bu kadar da olmaz ki!''

 

Black'in yönetmeninden çarpıcı açıklamalar...

 

ÇİLEDEN ÇIKTI

Uğur Yücel, son filmi 'Benim Dünyam'da, 'Black' filmindeki sahneleri birebir kullanınca; Hintli yönetmen Bhansali'yi çileden çıkardı.

 

SIKINTILI GÜNLER

Uğur Yücel; yönettiği ve başrolünü Beren Saat ile paylaştığı 'Benim Dünyam' isimli filminin çalıntı olduğu söylentileri yüzünden sıkıntılı günler geçiriyor.

 

ELEŞTİRİLERİN HEDEFİNDE

Ünlü sanatçı; Hint yapımı 'Black' isimli filmden uyarladığı 'Benim Dünyam'daki, birebir aynı sahneler yüzünden eleştirilere hedef oldu.

 

BHANSALI KONUŞTU

The Times of India isimli gazeteye açıklama yapan 'Black' filminin yönetmeni Leela Bhansali, filmde hiçbir referans görmediklerini belirtmişti.

Hintli yönetmen uyarlama bile olsa senaryoda özgün değişiklikler yapılması gerektiğini savunuyor.

 

"UYARLAMA DEĞİL KOPYA"

Bhansali eleştirilerini şöyle sürdürdü:

"Biz 'Black'i, 1962 yapımı Amerikan filmi 'Miracle World'den uyarladık. Ancak filmi uyarlarken senaryoyu yeniden yazıp yeni sahneler ekledik.

Amerikalı film şirketine de telif hakkı ödedik. Zaten 'Miracle Worker' ile 'Black' filmini karşılaştırırsanız; sahnelerin ne kadar özgün ve farklı olduğunu görürsünüz.

 

''BİREBİR KOPYADIR!''

Uyarlama denilen 'Benim Dünyam'; diyalogları, kostümleri, dekorları ve Beren Saat'in gözlüklerinden kar tanelerine kadar 'Black'in birebir kopyasıdır.

Bu da filmi uyarlama olmaktan çıkarıyor."

 

BİR BAŞKA UYARLAMA

Bu projeyle birlikte Beren Saat, "İntikam"dan sonra ikinci kez uyarlama bir projede rol almış oluyor. Bilindiği üzere İntikam dizisinin orijinal versiyonu Amerika'nın ABC kanalında Revenge ismiyle gösterilmekte.

Orijinal versiyonunda Rani Mukherjee, Amitabh Bachchan, Nandana Sen'in rol aldığı Black filminde, hayatı karanlıkta yaşamaya mahkûm sağır ve kör bir kızın hikâyesi anlatılıyor.[reklam]

 

ORİJİNAL FİLMİN ÖZETİ ŞÖYLE:

Kör ve sağır bir kızın bir öğretmen sayesinde hayata nasıl tutunduğunu ve nasıl yaşam mücadelesi verip kazandığını, sonunda da öğretmeni aynı duruma düşünce ona nasıl umutsuzca öğretmenlik yaptığını konu almaktadır.

Kör ve sağır doğan Michelle ailesi tarafından anlaşılamamaktadır. Annesi ve babası Michelle'i akıl hastanesine göndermeden önce son kez bir öğretmen tutup şanslarını denemek isterler.

Başta öğretmenle iyi anlaşamasalarda bu öğretmenin kızı başarılı bir şekilde eğittiğini görünce bu öğretmenle yola devam ederler ve Michelle bu öğretmen sayesinde üniversiteye gider ancak sonra Michelle'in öğretmeni Alzehimer hastası olur ve Michelle'e bakamayacak duruma gelir.

Artık öğretmen olma sırası Michelle'dedir, kendi öğretmenine ona öğrettiklerini geri öğretmek için umutsuzca çabalar. Başarılı bir Bollywood dram filmi.

 

 

'BENİM DÜNYAM' FRAGMANI

 

BEREN SAAT'İN ZOR SAATLERİ! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin