resim yok
27 Nisan 2011 - 00:00

 

Türkan Şoray ile Kadir İnanır'ı başrolde buluşturan unutulmaz filmin dizi versiyonu geliyor.
 
Senaryosu gerçek bir hikayeyi yansıtan ve 1976 yılında çekilen Bodrum Hakimi, dizi film olarak ekranlara dönüyor.
 
Türk sinemasının en önemli yıldızlarından Türkan Şoray'ın unutulmaz bir filmi daha televizyona aktarılıyor. Sanatçının yönetmenlik yaptığı dört filmden biri olan Bodrum Hakimi gelecek sezonun en iddialı yapımlarından biri olmaya aday. Henüz proje aşamasında olan dizi için Med Yapım kolları sıvadı ve ilk iş olarak filmin Safa Önal'da olan telif hakkını satın aldı. Dizide de aynı filmdeki gibi Türkiye?nin ilk kadın hâkimlerinden olan ve 1951'de atandığı Bodrum'da birçok haber ve dedikoduya konu olduktan sonra intihar ederek hayatına son veren hakim Fatma Mefharet Tüzün'ün hikâyesini ele alıyor. 1976 yapımı filmin müziklerini Cahit Berkay yapmış, başrolünde Türkan Şoray ile Kadir İnanır yer almıştı. Yönetmenliğini Türkan Şoray'ın yaptığı filme esin kaynağı olan Mefharet Hanım 1951'de Kütahya?nın Tavşanlı ilçesinden Bodruma tayin edilmiş ve rivayetlere göre 1954'te değişik nedenlerden dolayı intihar etmiştir. Türkan Şoray, filmin diziye dönüştürülmesi hakkında şunları söyledi: Bodrum Hakimi, benim hem yönettiğim hem de oynadığım bir filmdi. Bunun için de benim için özeldir. Bu güzel filmin şimdi dizi olarak çekilmesi gündemde. Bodrum Hakimi gibi güzel bir filmin dizi olması, filmimizi de yeni izleyicilerle tanıştıracak. Bunun için de seviniyorum.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat