Birikimlerini turizm sektöründe değerlendiren ünlüler arasında kimler var?

Son yıllarda sanat dünyasının ünlü isimleri birikimlerini turizm sektöründe değerlendiriyor. Daha çok otel işletmeciliğini tercih ediyorlar.

resim yok
13 Eylül 2013 - 09:26
Magazin

Son yıllarda sanat dünyasının ünlü isimleri birikimlerini turizm sektöründe değerlendiriyor. Ünlü isimler daha çok otel işletmeciliğini tercih ediyorlar.

Bazıları doğayla iç içe olmak için kimi ise çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini belirterek bu işe yöneliyor.

 

İŞTE OTELCİ ÜNLÜLER!

MUTFAK ONDAN SORULUR

Televizyoncu Yasemin Bozkurt, Çeşme Alaçatı’da  10 odalı butik otel yaptırdı.


Otelin yönetimini, yıllarca ABD’de eğitim gören turizmci oğlu Yiğit Bozkurt'a devreden ünlü sunucu, mutfağın tek hakiminin kendisi olacağını söyledi.

 

İŞLERİ BÜYÜTTÜ

Tür­kü­cü İz­zet Yıl­dız­han 7 ay ön­ce İz­mir'de 21 kat­lı 116 oda ve 250 ya­tak­lı Yıl­dız­han Otel ile tu­rizm sek­tö­rü­ne hız­lı gi­riş yap­tı.

Hil­ton'la franc­hi­sing an­laş­ma­sı da im­za­la­yan Yıl­dız­han, ''Ak­lım­da otel kur­mak yok­tu. Ma­ne­vi bir me­saj son­ra­sı bu ya­tı­rı­ma ka­rar ver­di­m'' de­di.

 

ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Emre Altuğ, çocukluk hayalini gerçekleştirerek her yaz tatilini geçirdiği Çeşme Alaçatı’da Bay Sako isimli butik otel açtı.

10 yıllığına kiraladığı binanın tarihinden oldukça etkilenen Altuğ, deniz kenarında kurduğu otel hayalini bile feda etti. Binayı, Atatürk’ün silah arkadaşı, Kuva-i Milliye kumandanı Sako Mahmudovic’in torunlarından kiralayan ünlü popçu, ayrıca otelin altındaki restoranı işletiyor.

 

DOĞAL YAŞIYOR

Oyuncu Atil­la Sa­ral, İs­tan­bu­l’­da­ki pı­rıl­tı­lı ha­ya­tı­nı bı­ra­kıp Aso­s’­a yer­leş­ti.

Bi­ri­kim­le­ri­ni de­ğer­len­di­re­rek yıl­lar ön­ce sa­tın al­dı­ğı ara­zi­de ‘Sa­lac­h’ isim­li bir ta­til kam­pı iş­let­me­ye baş­la­yan Atil­la Sa­ral, at bes­le­yip seb­ze ye­tiş­ti­rerek doğal ya­şa­mın ta­dı­nı çı­ka­rıyor.[reklam]

OTELLERİ İKİLEDİ

Türk po­pu­na dam­ga­sı­nı vu­ran Nil Bu­rak, şöh­re­ti­nin zir­ve­sin­dey­ken 1996 yı­lın­da mü­zi­ği bı­ra­kıp mem­le­ke­ti Kıbrı­s'a dön­dü.

Mü­zik ça­lış­ma­la­rını Kıb­rı­s’­tan sür­dü­ren Bu­rak, bu­ra­da ti­ca­re­te atı­la­rak bir bu­tik otel aç­tı. Ara­dan ge­çen 17 yıl­da bir hay­li bi­ri­kim ya­pan ün­lü sa­nat­çı, şim­di ikin­ci ote­li­ni aç­mak için ha­zır­lık­la­ra baş­la­dı.

 

ORGANİK OTEL

Usta oyuncu Tuncel Kurtiz, kimya mühendisi eşi Menend Hanım ile  Kaz Dağları’nın eteklerinde Zeytinbağı adını verdikleri bir butik otel açtı.

8 odalı otelin mutfağında yöre otları, bahçede yetişen sebzeler ve zeytinyağı kullanılarak birbirinden nefis yemekler hazırlanıyor.

 

 

GAYRİMENKUL ZENGİNİ ÜNLÜLER! İŞTE O LİSTE!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat