Burcu Güneş müzik kariyerini özetledi

Pop müziğinin güçlü sesi Burcu Güneş, Radyo D’de Fatih Uslu’nun konuğu oldu.

Berfin Sengil
11 Haziran 2024 - 10:32
Magazin

Radyo D’ye konuk olan Türk pop müziğinin güçlü sesi Burcu Güneş, Fatih Uslu ile yeni projelerinden bahsettiği keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Profesyonel müzik kariyerinde geçen 26 yılını özetleyen Burcu Güneş, “Aslında önce adanmak… Bu yola aşkla adandıktan sonra çabalamak çalışmak zorluklarına boyun eğmek diyemeyeceğim, zorlukların karşısında pes etmemek diyeceğim. Güçlü olmak işte düştükten sonra, her aldığın yara bereden sonra o acıya ya da o zorluklara karşı nasıl bir yol izleyeceğim diye düşünüp biraz geri çekilip sonra yeniden devam etmek” ifadelerini kullandı.

Mesela eskiye döneceğim ama oradan bence hâlâ kendimize feyz almamız ve hayatımıza bazı şeyleri o anlamda değiştirmememiz gereken öğretiler var” diyen Güneş, “Her an bir fikir doğabildiği için andan, her gün yeniden uyanıp yeniden hayata başlayıp o gün gelen o fikirle ve o ruhla frekansı hissedip öyle bu projeleri oluşturuyorum. Türkiye’de çok sürpriz, hiç aklımıza gelmeyen isimlerle… Mesela dün akşam arkadaşlarla konuştuk. 'Beraber bir sahne
alsanız ne güzel olurdu' dediler. Ben de çok severim ama şu anda söylemeyeyim kendisini Ama tarzı pop değil” açıklamalarında bulundu.

Sen ve Ben”in ortaya çıkış hikâyesini anlatan Burcu Güneş şunları söyledi:

Yeni nesil böyle güzel sound’lar çıkaran arkadaşları araştırırken birkaç dostumun da tavsiyesi üzerine Arem’i aradım. Arem’in telefonunu aldım ve buluştuk. Tabii ki sadece bu şarkı için değil genel olarak neler yapabiliriz üzerine konuşuyorduk. O arada ben de zaten bu şarkı o gün yoktu elimde, çevreden gelen şarkılar var dinliyoruz, bakıyoruz o arada menajerim ve ekibimle kendi şarkılarımı da raftan çıkartıp artık diyoruz hadi birazcık onlara da bir bakalım. Çünkü uzun zamandır ben kendi söz ve bestelerimden kullanmadım, daha çok dışardan beslendim.

Benim Yolum albümünde de hâlâ yarım kalan hatta istenen klipler de vardı. Ancak single çıkardığın zaman şu an sosyal dijital programlarda şarkıyı alıp kapak yapıp, her bir şarkıya ayrı bir koltukta yer vermek, 'Buyrun oturun bir hafta bizim kapağımızda kalabilirsiniz, şarkıyı bir listeye sokup gösterebiliriz, herkesin görmesini sağlayabiliriz' gibi bir farkındalık yaratılıyor. Ama albüm şarkıları için öyle değil. Sen sadece albümün çıktığı gün şarkılarından listeye bir iki tanesi giriyorsa giriyor, öteki tamamen şansa kaldı, sen dördüncü şarkının klibini o şansı yakalamış hissetmiyorsunçünkü albüm şarkısı diye onu koymuyor listeye.”

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin