Burcu Kara isyan etti!

Burcu Kara da birçok meslektaşı gibi televizyon dizilerinin çalışma saatlerine isyan ederek ''Çok yorucu, artık bir çözüm bulunmalı'' dedi.

resim yok
16 Ağustos 2013 - 10:02
Magazin

Burcu Kara da birçok meslektaşı gibi televizyon dizilerinin çalışma saatlerine isyan ederek ''Çok yorucu, artık bir çözüm bulunmalı'' dedi.

 

BİR ELEŞTİRİ DE ONDAN!

 

Ünlü oyuncu Burcu Kara, Meryem Uzerli'nin 'Tükenmişlik sendromu yaşıyorum' diyerek ülkesine dönmesiyle gündeme gelen dizilerin çalışma saatlerini eleştirdi.

Yıllardır dizi sektörünün içinde olan ve onlarca dizide rol alan Burcu Kara:

 

''SERUM ALIP GİTTİĞİMİ...''

 

“Drama çekiyorsan çok uzun saatler çalışıyorsun. 180 dakikalık bir bölüm çektiğim zamanları biliyorum.

Gerçekten çok yıpratıcı... Sete serum alıp gittiğimi çok hatırlıyorum” dedi.

Bu duruma bir çözüm bulunması gerektiğini söyleyen Kara, şöyle konuştu:

“Profesyonel ekiplerle ya da çift ekip çalışarak daha kolaya indirgenebilir. Ama yine de 80 dakikadan uzun bölümler biraz fazla geliyor.

 

''ARKADAŞIMLA TARTIŞTIM''

 

Güzel oyuncu Burcu Kara’nın bir başka eleştirisi ise sosyal medyaya geldi.

Özel hayatında çekilen fotoğraflarını arkadaşlarının sosyal medyada paylaşmasına çok sinirlendiğini söyleyen Kara:

“İş dışında fotoğraf çektirmekten nefret ediyorum. Bunun için tartıştığım arkadaşlarım var.

Herkes fotoğrafçı oldu. Bazı anlar özel kalmalı. O yüzden Twitter'dan tadım kaçtı” dedi.

 

KARA'NIN KARİYERİ

 

01 Mart 1980´de Bursa´da dünyaya gelen Kara, ailesinin ilk çocuğu olmasıyla birlikte anne ve babasının öğretmenlik yapmasından dolayı ilkokula 4,5 yaşında başladı ve 9 yaşında ilkokulu bitirdi. 16 yaşında üniverste sıralarıyla tanışan Burcu, 20 yaşında üniversite bitirmişti. Burcu Kara, 2000 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. Eskişehir'de okurken aynı zamanda yerel kanallarda da sunuculuk yaptı. Sonra Bursa'ya dönerek, kendi mesleği olan yatırım uzmanlığını yapmaya başladı, fakat umduğu heyecanı bu meslekte bulamayan Kara, diksiyon ve spikerlik kursları için İstanbul'a gidip gelmeye başladı.
[reklam]
Olay TV'de program sunmasının ardından Kanal D'de çalışma fırsatını yakalayan Burcu Kara, bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonra "Haber Spikeri" olarak haberleri sunmaya başladı.Bursa'daki kariyerini ve ailesini bırakarak İstanbul´a yerleşen Kara, Radyo D ve Radyo Foreks'te de haber spikerliği yaptı. Şahika Tekand'da oyunculuk dersleri almaya başlayan Kara, kısa bir süre sonra "Haziran Gecesi"nde "Duygu" karakterini canlandırma fırsatını yakaladı. Burcu Kara, "Sadri Alışık Tiyatrosu"nda sahnelenen bir "Atıf Yılmaz" eseri olan "Güllü"nün tiyatro versiyonunda "Kerem Alışık" ile başrolleri paylaştı.

Kara, "O Şimdi Mahkûm" filminde spiker kız ve "Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu" filminde Prenses Maya karakteriyle karşımıza çıkmayı bildi. Ardından "Elveda Derken" dizisinde "Zeynep" rolünü canlandıran Kara, "İpsiz Recep" adlı yapımda da rol almayı başardı.2010 yılında Maskeli Balo dizisi ve Romantik Komedi sinema filminde rol aldı.Yine 2010 yılında Fox tv'de Kirli Beyaz adlı dizide yer aldı.2011 yılında Kanal D ekranlarında Yıllar Sonra dizisinde Seda karakteri ile rol aldı.2012 yılında Tatlı Çarşamba tiyatro oyununda karşımıza çıktı.Tüm bu projelerinin arasında Trt Türk ekranlarında Bi Dünya Tasarım adlı programın sunuculuğunu da yaptı.

22 Temmuz 2011 yılında kendisiyle aynı mesleği paylaşan oyuncu Buğra Gülsoy ile evlenmiştir. 02 Ağustos 2012 tarihinde Buğra Gülsoy'la olan evliliklerini sonlandırmışlardır. Burcu, 2013 yılında ise yine Bi Dünya Tasarım programının sunuluğuna devam ederken, Tozlu Yollar adlı dizide ve Romantik Komedi 2-Bekarlığa Veda filminde de rol aldı.

 

 

TOZLU YOLLAR NEDEN SONA ERDİ? İŞTE AYRINTILAR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat