resim yok
27 Kasım 2011 - 00:00

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, önceki gün İstiklal Caddesi’nde bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde tecavüze uğramış genç bir kadını canlandıran Beren Saat de katıldı. Saat, “Çözüm için caydırıcı ceza şart” dedi.

 
SON dönemde artan kadın cinayetlerine ve kadına karşı şiddete dikkat çekmek için oluşturulan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, önceki akşam İstiklal Caddesi’nde yürüyüş düzenledi. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla, platform üyeleri, vatandaşlar ve eyleme destek veren kurumlar Tünel’den Taksim Meydanı’na kadar yürüdü. Sloganlar eşliğinde yapılan yürüyüşe katılan ünlüler arasında Nur Sürer, Beren Saat, Neslihan Acar ve Esra Dermancıoğlu da vardı.
 
Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde tecavüze uğramış genç bir kadını canlandıran Saat, “Geçen hafta onlar bizim setimizdeydi. Ben tabiki bugün yanlarında olmalıydım. Bizim böyle bir projeyi çektiğimiz dönemde cinayetlerin şiddetle arttığı zamana denk geldi. Artık susmamamız lazım. Gazetelerde ağır tahrik indirimleri, iyi hâl indirimleri gibi ceza indirimlerini okuyunca tüylerim diken diken oluyor” dedi.
 
Başarılı oyuncu, “Çözüm ne olabilir?” sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Sorunun uzun vadede eğitim ve sevgiyle çözülebileceğini düşünüyorum. Ama kısa vadede çözüm için caydırıcı cezalar şart. Şiddete maruz kalan kadınların yaşadığı huzursuzluğu, şiddet gösteren erkeklere de yaşatmak gerekiyor! Sanırım birazcık korkutmalıyız. Bu kadar çok kadının ölümüne tepkisiz kalmamalıyız.”
 
Saat, dizide yengesi karakterini canlandıran Dermancıoğlu ile sloganlar atarak yürüyüşe destek verdi.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat