Ceyda Ateş ve Melih Selçuk yeniden bir arada!

Daha önce Adını Feriha Koydum dizisinde birlikte kamera karşısına geçen Melih Selçuk ve Ceyda Ateş, bu kez bir sinema filmiyle karşımızda.

resim yok
12 Kasım 2013 - 12:41
Röportaj

Daha önce 'Adını Feriha Koydum' dizisinde birlikte kamera karşısına geçen Melih Selçuk ve Ceyda Ateş, bu kez bir sinema filmiyle karşımızda. 'Aşk Ağlatır'da rol alan ikili, ''Bu film, merhameti, bağışlamayı ve hayatın gerçeklerini anlatıyor'' diyor.

Aşk Ağlatır'da oynamayı neden kabul ettiniz?


Melih Selçuk: Beni projeye çeken şey Dostoyevski'nin 'Ezilenler' romanından uyarlanıyor olmasıydı. Bir de ekipte daha önce çalıştığım arkadaşlarımın olduğunu da görünce 'Tamam' dedim.

Çekimlerden önce bir hazırlık yaptınız mı? Karakterinizi nasıl  ortaya çıkardınız?


M.S: Set çok hızlı başladı.  O yüzden okuyacaklarımı yanımda  götürüyordum.

Ceyda Ateş: Karakterden o kadar çok etkilendim ve onu  o kadar çok hissettim ki sanki Lale’ydim. Zaten hissederek  oynarsan onu yaşarsın. Ayrıca yönetmenimiz Mehmet Taşdiken’in emeği çoktur.Ondan çok yardım aldım.

Nasıl bir karakter canlandırıyorsunuz?


M.S: Canlandırdığım karakter Atıf; alışılmışın dışında bir adam. Küçüklüğünden beri aşık olduğu Leyla’yla (Ceyda Ateş) nişanlanmışken, hatta evlenecekken kızın bir anda “Ben başkasını seviyorum” diyerek gitmesine  bile kötü bir laf etmeyen biri.  Buna rağmen kızın yanında  duruyor, onun üzülmesine  üzülüyor, hiç sesini çıkarmıyor. Aşka aşık bir adam.
C.A: Leyla, duygusal, iyi niyetli bir kız. İki erkek arasında kalan  ve seçtiği erkek tarafından hayal kırıklığına uğrayan, bunun karşısında vazgeçebilmeyi bilen ve dik durmayı başaran biri.

 

''DUYGUSAL OLAN HERKESİ AĞLATACAK!''

Peki nasıl bir film izleyeceğiz?
M.S: Amacına ulaşamamış bir aşk izleyeceksiniz. Karşılıksız bir aşkın hikayesi.
C.A: Merhameti, bağışlamayı ve hayatın gerçeklerini, aşkın ne olduğunu anlatan bir film izleyeceksiniz.

Aşk Ağlatır'ı nasıl tanımlarsınız?


M.S: Ben bu filmi bir türe sokamıyorum. Çünkü alışılagelmiş bir aşk hikayesi değil. Aşk anlamında mutlu sonu olmayan bir film. “Vuslata kadardır aşk” derler, benim için bu filmde iki kavuşamayan aşkı anlatıyor ama bir tür söyleyemem.
C.A: Hayatın gerçeklerini ve zorluklarını anlatan bir film.[reklam]

Zorlandığınız sahneler oldu mu?


M.S: Mental olarak zorlandığım sahneler duygusu yüksek, ağlamam gereken sahnelerdi. Özellikle Aslıhan’la karşılıklı oynadığım sahnelerde zorlandım. Çünkü Aslıhan küçücük bir kız ama inanılmaz, dev gibi oynuyor. Ve bu sahnelerde gerçekten hissederek oynadım.
C.A: Zorlandığım sahne olmadı ama duygusu çok yoğun olan sahneler vardı. Bunlar beni biraz düşündürdü. Çünkü en iyisini yapmak istiyordum. En iyisini yaptığımı düşünüyorum.

Filmi izleyenler sinema salonunda nasıl çıkacaklar?


M.S: Sebepsiz yere çok üzecek, duygu yüklü bir film. Sinema zaten çok tuhaf bir şey. Hiçbir derdiniz  yokken bir film açıp ağlamaya başlıyorsunuz. Duygusallığa yatkın biri bu filmde çok ağlar. Mesela ben  ağlayamıyorum. Hayatımda  hiç bir filmde ağlamadım.
C.A: Eğer insanların ağlama gibi bir duygusu varsa bence ağlayarak çıkacaklar. Eminim ki birçok kişinin başından böyle olaylar geçmiştir. Herkes kendinden bir parça bulacaktır.

 

CEYDA ATEŞ: “İŞİMİ YARIM BIRAKMAM”

Aşk gerçekten ağlatır mı?


Aşk hem ağlatır, hem hüzünlendirir, hem de mutluluk verir. Ne çok sevinirsiniz ne de çok ağlarsınız.

Aşk ve aile kurmak hakkında ne düşünüyorsunuz?


Aşk insana birçok şey öğretiyor. Yaşanması gereken bir duygu. O kadar güzel bir ailede büyüdüm ki sevginin, insanlığın ne demek olduğunu gördüm. Ben de ileride böyle bir aile kurmak isterim. İçinde sevgi, insanlık ve merhamet olan bir aile...

Yeni başlayacağınız 'Firuze' dizisinde 8 ay rol aldıktan sonra yurt dışına yerle-şeceğiniz konuşuldu. Konuyla ilgili neler söyleyebilirsiniz?


Yurt dışına yerleşme fikrim hep vardı. Bu fikrim değişmedi ama şu an net bir karar vermedim. Yeni bir projeye başladım. İşimi yarım bırakmak gibi bir saygısızlık yapmam.

Firuze'de nasıl bir karakteri canlandırıyorsunuz?


'Suzan' karakterini canlandıracağım. 'Suzan' için  ne iyi ne de kötü biri diyebilirim. Suzan'ın inişlerini çıkışlarını, ağlamalarını ve planlarını izleyeceksiniz. Aynı zamanda bu dizide Ceyda Ateş'i,  duruşu ve oyunuyla olgun biri olarak göreceksiniz.

 

 

CEYDA ATEŞ EVLENİYOR MU? DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat