resim yok
11 Ekim 2012 - 00:00

 

Hasret bitiyor, “Umutsuz Ev Kadınları” ekrana dönüyor. Başrollerini Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci, Evrim Solmaz, Özge Özder ve Songül Öden’in paylaştığı dizi, sezonu bu akşam saat 20.00’de açacak. Ve başrol oyuncularına göre sürprizlerle dolu yeni bölümlerde eğlencenin dozu daha da artacak.
 
 
Umutsuz Ev Kadınları” başlıyor. Yeni sezondan neler bekliyorsunuz?
- Songül Öden: Uzun bir tatilin ardından seyircilerimizle kavuşuyoruz. Çok keyifliyiz tabii. Hem bizi hem de seyirciyi eğlenceli bir sezon bekliyor.
- Özge Özder: Ben de bol sürprizli bir yıl olacak diye düşünüyorum. 
- Ceyda Düvenci : Yeni sezon mutluluğu ve heyecanı konusunda beni hiç baz alma. Biraz manyak olduğum için çalışmayı, seti, ortamı acayip özlemiştim! (Gülüyor)
- Evrim Solmaz: Hangimiz daha heyecanlı bilmiyorum. Bildiğim tek şey, yeni sezonda dizide çok büyük değişiklikler olacağı. Zeliş şöyle bir silkinip kendine gelecek, hayata rest çekecek mesela...
- Bennu Yıldırımlar: Seyirciden bu kadar ilgi görmüş ve sevilmiş bir işte yeni sezona başlamak, ekip için elbette mutluluk verici. Tatil hepimize yaradı. Enerjik bir şekilde işbaşı yapıyoruz.
 
Canlandırdığınız karakterlerde değişiklikler olacak mı?
- Songül Öden: Benim canlandırdığım Yasemin karakteri görüntü olarak değişti, saçları kısaldı.
Yeni saçınıza alışabildiniz mi?
- Songül Öden: Gelen tepkiler güzel. Ama yine de kolay alışamadığımı söylemeliyim. Yönetmen böyle bir şey isteyince önce biraz mızmızlandım, sonra teslim oldum. Çocukluğumu saymazsak ilk kez bu kadar kısa saçlıyım. 
Peki diğer rollerde durum ne?
- Özge Özder: Emel karakteri geçtiğimiz sezon çok çılgındı, bu sezon daha da çıldıracak. Onunla ilgili çok enteresan sürprizler var. Seyirciyi şaşırtacağı kesin... Görünüşe gelince; benim de saç rengim değişti, birkaç ton açılıp canlı bir sarı yapıldı, o kadar... Ben radikal değişiklikler yapamıyorum, Şehir Tiyatroları oyuncusuyum çünkü. Oyunlar nedeniyle görüntümüzde o kadar oynama yapamıyoruz. Zaten benden öyle bir talep de olmadı. Olsaydı, tiyatroyla görüşüp izin yazısı almam gerekiyordu. 
- Ceyda Düvenci : Hiç ısrar etmeyin, ben karakterle ilgili tüyo vermem! Bekleyin, sürpriz kaçmasın. İmaj derseniz, bende radikal bir değişim yok. Sadece çocuklarım büyüdü.
- Evrim Solmaz: Bende de bir değişiklik yok. Zeliş sezon finalinde eşini başka bir kadınla basmıştı. Yeni sezonda bu ihanete nasıl bir tepki verecek, sonrasında nasıl ayakta duracak, birlikte göreceğiz.
 
Bennu Hanım, peki sizin canlandırdığınız Nermin karakterinde durum ne?
- Bennu Yıldırımlar: Nermin’n hayatında olumlu yönde değişiklikler söz konusu olacak, o kadarını söyleyeyim... İmaj değişikliği olarak da sadece saçımın rengi biraz daha normalleşti diyebilirim. Sanırım bu renk daha iyi görünecek ekranda... 
Nermin kayınvalideden kurtuluyor mu peki?
- Bennu Yıldırımlar: Evet evet... Kayınvalide gitti, herkes artık kendi hayatını yaşıyor. 
Geçen sezon kocasını kaybetmişti Nermin... Ufukta yeni aşk ya da evlilik görünüyor mu?
- Bennu Yıldırımlar: Evet, hayatına yeni biri giriyor. Onunla ilgili güzel gelişmeler olabilir.
 
Dizinin bu kadar sevilmesini neye bağlıyorsunuz?
- Songül Öden: Bir kere senaryosu ve oyuncu kadrosu çok güçlü. Ayrıca yurtdışında kendisini ispat etmiş bir iş. Bizim ekip de hikayeyi Türkiye’ye çok güzel uyarladı.
- Özge Özder: Bence kadınlara hitap etmesi ve komedi ağırlıklı olması cazip geliyor. Pazar akşamları erkekler maç izliyor, kadınlar bizim diziyi... “Umutsuz Ev Kadınları” ekranda önemli bir boşluğu dolduruyor. 
- Ceyda Düvenci: Herkesin seveceği ve peşinden gideceği bir karakter var bu dizide. Farklı kadınlar ve farklı hikayeler olması seyirciyi çekiyor. Mütevazı davranmayacağım, orijinalinden bile daha iyi bir iş çıkardık.
- Evrim Solmaz: Görüntü yönetmeni, teknik ekip, oyuncular, yayın saati gibi daha pek çok parametre de var. İşte bunların hepsi bir araya geldiğinde başarıyı yakalıyorsun. 
- Bennu Yıldırımlar: Türk televizyonlarında kadın hikayeleri anlatan işler az. Böyle bir boşluğu doldurmamız, özellikle kadın seyircilere çok cazip geldi diye düşünüyorum ben de...
 
Bu dizinin başrolünde beş kadın var. Hiç sette aranızda gerilim yaşanmıyor mu?
- Songül Öden: İşin içinde bu kadar çok kadın olunca arıza çıkar, saç baş yolunur falan sanılıyor değil mi? Çünkü yapı olarak bizler daha ayrıntıcı, daha pimpirikliyiz. Ama bu önyargıyı artık kırmak lazım. Bu da bir nevi kadına şiddettir. Kadın-erkek fark etmez, herkesin anlaştığı ve anlaşamadığı insanlar olabilir. 
- Özge Özder: Bizimkisi çok sakin bir set. Çünkü hepimiz bu işin kavga ederek, çatışarak, birbirini kıskanarak yapılamayacağını biliyoruz. Önceliğimiz iş... Birbirimizi sevmek zorunda değiliz ama birbirimize iyi davranmak, işin yürümesini sağlamak zorundayız. Kaldı ki gerçekten çok iyi anlaşıyoruz. 
- Ceyda Düvenci: Biz seçilmiş beşliyiz. Dertlerimiz, tasalarımız ve kaprislerimiz yok. Bugüne kadar birbirimize karşı saygımızı hiç kaybetmedik. Her beşlide bunlar olmaz. 
- Evrim Solmaz: Çünkü burada profesyonel oyuncular var. Ayrıca artık kapris yapacak yaşta değiliz, orta yaşlı kadınlarız... Her ne kadar böylesine çılgın ve güzel olsak da... 
- Bennu Yıldırımlar: Ceyda’nın da altını çizdiği gibi biz çok uyumlu bir ekibiz. Özel olarak seçilmiş gibi... Herkes nerede duracağını çok iyi biliyor. Önemli olan da bu...

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat