'Diriliş Ertuğrul Gazi' dizisi çok yakında!

Osmanlı'nın kuruluş öyküsü görkemli bir diziyle ekrana geliyor.

resim yok
30 Haziran 2014 - 11:14
Magazin

İddialı proje! 'Diriliş Ertuğrul Gazi' dizisi TRT 1 için geliyor!

Osmanlı'nın kuruluş öyküsü görkemli bir diziyle ekrana geliyor…

TRT 1 Diriliş Ertuğrul dizisi ne zaman başlayacak? Diriliş Ertuğrul Gazi dizisi fragmanı fotoğrafları konusu..

 

ERTUĞRUL GAZİ'NİN HAYATI

Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluş hikayesi TRT 1'de dizi oluyor. Osmanlı'nın kuruluş tohumlarını eken Ertuğrul Gazi'nin hayatı TRT için dizi oluyor.

 

TİTİZ ÇALIŞMA

Çekimleri devam eden dizi için iddialı bir bütçe ayrıldı. 'Diriliş Ertuğrul Gazi' dizisi için Osmanlı öncesi dönemi yansıtan dev setler kurulurken, dizi için titiz bir çalışma yürütülüyor.

 

FRAGMANLAR ÇEKİMLERİ YAPILDI

Uzun zamandır üzerinde çalışılan Osmanlı’nın kuruluşunun öncesini anlatan Ertuğrul Gazi dizisinin fragman çekimleri de Tuz Gölü’nde yapıldı.

 

HİKAYESİ

Osmanlı Devleti'nin kuruluşunu hazırlayan önemli göç, sefer ve savaşların kahramanı olan ve Osmanlı'nın kurucusu Osman Bey'in babası olan Ertuğrul Gazi'nin yaşamı ve kahramanlıkları, dizinin ana konusunu oluşturuyor.

Başta Ertuğrul Gazi ve Hayme Ana rollerini oynayacak oyuncular olmak üzere oyuncu seçimleri büyük bir titizlikle yürütüldü.[reklam]

ROBERT DE NİRO'YA TEKLİF GÖTÜRÜLMÜŞTÜ

Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşunu anlatan Ertuğrul Gazi dizisinde Mevlana rolü için dünyaca ünlü film yıldızı Robert De Niro'ya teklif götürülmüştü.

TRT 1'de yayınlanacak Ertuğrul Gazi dizisinin yapımcısı Özkan İpek, dizideki Mevlana rolü için iki Oscarlı usta oyuncu De Niro'ya teklif götürdüğünü söyledi.

Şirketi Duka Film'in birçok bağımsız filmi Türkiye getirdiğini belirten İpek, Amerika'daki yapım şirketleriyle bağlantısını kullanarak De Niro’nun menajeriyle bağlantı kurup ve dizinin senaryosunu yolladı.

 

DE NİRO'NUN YEVMİYESİ 100 BİN DOLAR

Robert De Niro’nun günlük çekim ücretinin 100 bin dolar olduğunu öğrendiklerini belirten Özkan İpek, Mevlana'lı bölümün bir hafta sürmesi planlanan çekimleri için ünlü sanatçıya 700 bin dolar ödemeyi gözden çıkardı.

400 kişilik Kayı Boyu'ndan kurulan ve 600 yıl hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş öncesindeki sosyal yaşamı ve felsefesini konu edinecek olan dizide rol alacak yerli oyuncular için de ünlü isimlerle görüşmeler devam ediyor.

 

 

'HAYAT YOKUŞU' DİZİSİ BAŞLIYOR! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları