Eylül ayının reyting şampiyonu ve sınıfta kalanları!

Eylül ayının şampiyonu ve sınıfta kalanları!

resim yok
02 Ekim 2013 - 15:02
Magazin

Milliyet Cadde yazarı, Eylül ayının reyting şampiyonunu ve yeni yayın döneminde reytinglerde sınıfta kalan kanalları bugünkü köşesine taşıdı.

'Fatih' beklenen ilgiyi görmedi, 'Muhteşem Yüzyıl' açık ara birinci oldu.

 

REYTİNG ŞAMPİYONU BELLİ OLDU!

Ali Eyüboğlu, Eylül ayının reyting şampiyonunu yazdı!

Ali Eyüboğlu, Milliyet Cadde'deki köşe yazısında bugün 'TNS’nin verilerine göre Türkiye, Eylül ayında en çok  Star TV’yi izlediğini, dört kategoride de Eylül'ün birincisi olan Star TV'nin, bazı kulvarlarda kıl payı, bazılarındaysa açık ara birinci' olduğunu belirtti.

Eyüboğlu'nun köşe yazısı şu şekilde:

 

EYLÜL'ÜN BİRİNCİSİ STAR TV!

Yeni yayın döneminin ilk ayı geride kaldı. TNS’nin verilerine göre Türkiye, Eylül ayında en çok  Star TV’yi izledi.

Dört kategoride de Eylül'ün birincisi olan Star TV, bazı kulvarlarda kıl payı, bazılarındaysa açık ara birinci

Eylül ayının son  gününe kadar Kanal D, 'AB-Tüm Gün'de birinciydi ancak kanalın yeni dizisi 'Fatih', beklenen reytingi getirmedi. O yüzden Kanal D, bu kulvardaki birinciliği de son anda Star TV’ye kaptırdı.

'Tüm Seyirciler' kategorisinde 'Tüm Gün'de ve 'Prime Time' kuşağında Eylül ayının ikincisi atv oldu. Kanal D ise sadece 'AB Tüm Gün' ve 'AB Prime Time'ı ikinci tamamladı.

Eylül ayında Kanal D  dört (Fatih, Çalıkuşu, Kayıp, A.Ş.K), Star TV iki (Aramızda Kalsın, Medcezir), atv iki  (Ben Onu Çok Sevdim, Kaçak), FOX üç (Fatih Harbiye, Görüş Günü Kadınları, Çocuklar Duymasın) ve Samanyolu bir (Hıyanet  Sarmalı) olmak üzere tam 12 diziden hiçbiri günlük reyting listesinde birinci değil.

Dizilerde açık ara gün birincisi olanlar hâlâ Muhteşem Yüzyıl, Kurtlar Vadisi Pusu ve Karadayı gibi eski diziler.

Buna karşın geçen sezon iyi iş yapan “Huzur Sokağı” (atv), “Benim İçin Üzülme” (Show TV), “Dila Hanım” (Star TV) ile “İntikam” ve “Merhamet” (Kanal D) yeni yayın dönemine reyting  kaybıyla başladı.[reklam]

TRT VE SAMANYOLU İKİLİSİ SHOW TV’Yi GEÇTi

Yeni yayın döneminde reytingte sınıfta kalan televizyon kanallarından biri Show TV...

İster inanın, ister inanmayın ama Eylül ayı boyunca TNS’nin açıkladığı 'En çok izlenen 100 yapım' listesinin ilk 10’unda Show TV’den “Pis Yedili” ve “Benim İçin Üzülme” dışında iş yok.

O yüzdendir ki, 'Tüm Seyirciler Prime Time' kategorisinde Samanyolu TV’nin gerisinde kalan Show TV’yi  'AB Prime Time'da da TRT 1 geride bıraktı.

Dört kulvarda da çizgisini koruyan iki kanal var.

Bunlardan biri, FOX... Kanal, dört kulvarda da dördüncülüğü parselledi.

TNS’nin reytinglerini ölçtüğü, kamuoyuna açıkladığı televizyon kanalı sayısı sekiz... Dört kulvarda sekizinci sırada yani en dipteki kanal aynı; Kanal 7..."

 

 

HANGİ DİZİ HANGİ GÜN YAYINLANIYOR? DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat