Ezgi Asaroğlu'nun yeni projesi!

Bugün vizyona giren 'Cennetten Kovulmak', Kürt-Türk çatışmasını anlatıyor. Filmin başrollerinde Ezgi Asaroğlu, Rojin Tekin ve Jülide Kural var.

resim yok
25 Nisan 2014 - 16:37
Magazin

Bugün vizyona giren 'Cennetten Kovulmak', Kürt-Türk çatışmasını anlatıyor. Filmin başrollerinde Ezgi Asaroğlu, Rojin Tekin ve Jülide Kural var.

Ferit Karahan’ın yazıp yönettiği, başrollerini Ezgi Asaroğlu, Rojin Tekin ve Jülide Kural'ın paylaştığı 'Cennetten Kovulmak' bugün vizyona girdi.


Çekimleri İstanbul'da ve Muş'ta gerçekleştirilen Türk-İtalyan ortak yapımı film; Kürt sorununu birbirlerinin hayatından habersiz, aynı kaderi yaşayan iki kadının gözünden anlatıyor.

 

DUYARSIZ KALMAYIN

Kürt-Türk çatışmasına objektif yaklaştıklarını söyleyen Ferit Karahan, sözlerine şöyle devam etti:

''Bu savaşta, hatıralarda en taze olan şey ölülerini gömen anneler. Çünkü acıları ilk günkü gibi taze, hiçbir zaman ihtiyarlamıyor.

Kapılarda çocuklarını bekleyen anneleri, ölüm haberi gelmesin diye sağırlaştığımız dünyaları duymak zorundayız.

Savaşı besleyen, onu çıkaranlar değil, bu savaşa duyarsız kalanlardır.

'Cennetten Kovulmak', 30 yıldır süregelen Kürt-Türk çatışmasına karşıdakinin gözüyle bakıyor. Objektif bir bakışla ve iki tarafa da eşit mesafede durarak...''[reklam]

PORTAKAL'DAN ÖDÜL

21 aylık prodüksiyon sürecinin ardından prömiyerini  gerçekleştiren 'Cennetten Kovulmak', 50. Antalya  Altın Portakal Film Festivali'nden 'En İyi Film', 'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' ve 'Jüri Özel Ödülleri'yle dönmüştü.

 

HİKAYESİ

Emine İstanbul'da doğup büyümüş, 24 yaşında bir kadındır. Daha çok kaçak Kürt işçilerin bulunduğu bir inşaatta elektrik mühendisi olarak çalışmaktadır. Ancak abisinin PKK tarafından öldürülmüş olmasından ötürü onlara karşı son derece soğuk ve düşmanca davranmaktadır. Bir gün inşaatta meydana gelen bir iş kazası sonucu Emine'ye karşılıksız bir aşk besleyen Kürşat adında bir işçi hayatını kaybeder. Kürşat'ın cesedinin sahipsiz kalmasının ardından Emine, Kürşat'ın memleketi Muş'a gitmeye karar verir.

Ayşe ise Muş'ta yaşayan 8 yaşında küçük bir kız çocuğudur; tüm hayali bir şekilde İstanbul'a gidip orada yaşamaktır. Büyük abisi JİTEM tarafından öldürülmüş, diğer kardeşleri dağa çıkmıştır.

Birbirinden çok farklı şartla yaşayan, çok farklı değer yargıları olan bu iki insanın yolları aslında hiç taraf olmadıkları çatışmalarla kesişecektir.

 

 

EZGİ ASAROĞLU'NUN SAMİMİ AÇIKLAMALARI BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin