Fatih dizisine Şehzade Mustafa'nın gizli aşkı da katıldı!

Kanal D'nin yeni sezon için hazırladığı ve oldukça güvendiği yeni dizisi ''Fatih'' bomba gibi gelmeye hazırlanıyor.

resim yok
03 Ağustos 2013 - 12:53
Magazin

Kanal D'nin yeni sezon için hazırladığı ve oldukça güvendiği yeni dizisi ''Fatih'' bomba gibi gelmeye hazırlanıyor.

 

Oyuncu kadrosu genişliyor


Başrollerinde Gamze Özçelik, Mehmet Akif Alakurt, Dağhan Külegeç, Birkan Sokullu, Salih Bademci, Seda Güven ve Andrej Pejic gibi isimlerin yer aldığı ''Fatih'' dizisine yepyeni bir oyuncu daha katıldı.

 

Terzic de katıldı


Daha önce ''Veda'' dizisiyle karşımıza çıkan Alma Terzic bu sefer de yeni dizide boy gösterecek.

 

Kimi canlandıracak?

Şehzade Mustafa'nın (Birkan Sokullu) gizli aşk yaşadığı 'Züleyha' karakterine hayat verecek yeni oyuncu.

KİM HANGİ ROLDE?

Mehmet Akif Alakurt 'Fatih' Rolünde

Fatih Sultan Mehmed’in son 10 yılını anlatacak olan dizide, Fatih rolünü ünlü oyuncu Mehmet Akif Alakurt canlandıracak. “Sıla” ve “Adanalı” dizileriyle kendini kanıtlayan yakışıklı oyuncu “Fatih” te, İstanbul’u fethettikten sonra “Kızıl Elma” ülküsünü gerçekleştirmek için Roma’yı gözüne kestiren Fatih Sultan Mehmed’e hayat verecek.

Üç Şehzadeyi Kimler Canlandıracak?

Yedinci Osmanlı Padişahı olan Fatih Sultan Mehmed’in üç şehzadesi yani üç oğlu vardı; Bayezid, Mustafa ve Cem...

 

O döneme ışık tutacak olan “Fatih” dizisinde bu rollerde sırasıyla Salih Bademci, Birkan Sokullu ve Furkan Şentürk’ü izleyeceğiz.
[reklam]
Bayezid’in Taht Hırsı

Fatih’in en büyük oğlu olan ve sonrasında devletin başına geçecek olan Bayezid’i canlandıran Salih Bademci’yi son olarak “Öyle Bir Geçer Zaman ki” de Hakan rolünde izlemiştik. Şehzade Bayezid dizide kardeşleriyle güç mücadelesine girecek ve babasından sonra tahta oturmak için tüm hırsıyla mücadele edecek.

Mustafa - Züleyha Aşkı

Fatih Sultan Mehmed’in ortanca oğlu olan Şehzade Mustafa’ya ise, son olarak “Uçurum”da rol alan, Birkan Sokullu hayat verecek. Fatih Sultan Mehmed’in genç yaşta kaybettiği oğlu Mustafa, yakışıklılığı ve mertliğiyle nam salmıştı. Çok çapkın olan Mustafa bir gün gönlünü Züleyha adındaki genç bir kıza kaptırır, ancak ne Züleyha Mustafa’nın şehzade olduğunu bilir, ne de Mustafa Züleyha’nın Mahmut Paşa’nın karısı olduğunu...

Genç Şehzade Cem Sultan

II. Mehmed’in en küçük çocuğu olan Cem Sultan’ı ise yine “Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinden tanıdığımız Furkan Şentürk canlandıracak. Belki de Osmanlı’nın en çok bilinen şehzadesi olan Cem Sultan, tarihte babasının ölümünden sonra abisi Bayezid’la taht mücadelesine girmiş ve büyük bir ordu toplayarak Bayezid’le savaşmıştı.

 

Dizinin ilk sezonunda 12-13 yaşlarında olan Cem’e, annesi Çiçek Sultan gözü gibi bakacak, babası Sultan Mehmed onu tahtın sahibi olarak seçecek, abisi Mustafa koruyacak, en büyük abisi Bayezid ise onu tahtın önünde bir engel olarak görecek.
 

 

FATİH DİZİSİNDE OYNAMAYACAĞINI AÇIKLAYAYAN GÜZEL OYUNCU KİM? İŞTE DETAYLAR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat