Homeland dizisinde Türkiye hatası

Türkiye'de de geniş bir hayran kitlesi bulunan ABD yapımı 'Homeland' dizisinin 5. sezon finalinde büyük hata...

resim yok
26 Aralık 2015 - 11:57
Magazin

Dizinin pazar günü yayınlanan ve büyük beğeni toplayan son bölümü 'A False Glimmer'da, Türk vatandaşı Numan Almanya'dan sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Laura, Numan sınır dışı edilmesin diye yetkililere "Onu sınır dışı edemezsiniz. Çünkü Türkiye'de idam var" der.

 

independent.co.uk'nin haberine göre; dizi senaryosundaki ‘idam’ hatası İstanbul merkezli ‘The Kebab and Camel’ sitesinin dikkatinden kaçmadı.

 

 

TÜRKİYE'DE İDAM KALKTI

Site editörü Beybin Somuk, i100.co.uk'e yaptığı açıklamada son bölümdeki senaryo hatasına şöyle dikkat çekti:

 

"Ben dizinin hayranıyım ve bu bölüm benim için gerçek bir hayal kırıklığıydı. Numan adlı bir Türk vatandaşı var. Meslektaşı Laura, Alman yetkililere onu sınır dışı edemeyeceklerini, çünkü Türkiye'de idam olduğunu söylüyor. Fakat 2004'ten bu yana Türkiye'de idam yok. Son infaz ise 1984'te gerçekleştirildi. Bu, ‘Homeland’ gibi büyük bir dizi için utanç verici bir şey."

 

Avrupa Konseyi üyesi olan Türkiye, ölüm cezasını tamamen kaldıran Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin 13'üncü Protokolü'nü Şubat 2006'da imzalamıştı.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat