Kavak Yelleri dizisi için ilginç iddia!

AKP Mliletvekili Şamil Tayyar Kavak Yelleri dizisinin 'Türk aile yapısına zarar vermek için bilerek yapıldığını' iddia etti.

resim yok
06 Kasım 2013 - 13:37
Magazin

AKP Mliletvekili Şamil Tayyar, Kavak Yelleri dizisinin 'Türk aile yapısına zarar vermek için bilerek yapıldığını' iddia etti.

Beyaz TV'de '1'e Bir' programına AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar ve Berhan Şimşek konuk oldu.

'Öğrenci evleri' tartışmasının değerlendirildiği programda Şamil Tayyar, TV ekranlarında yer alan bazı dizilerin Türk aile yapısını bozmak kastıyla bilinçli olarak kurgulandığını söyledi.

Kavak Yelleri dizisinde yaşananların Türk aile yapısına kesinlikle uygun olmadığını ve bu tür dizilerle Türkiye'ye bir hayat tarzı sunulmaya çalışıldığını ifade eden Tayyar, öğrenci evlerinin bazı örgütler tarafından kullanıldığını ve bu sorunun yasal düzenlemeyle çözmenin mümkün olmadığını öne sürdü.

 

"BAZI DİZİLERİN SENARYOLARI..."

Tayyar'ın açıklamaları şöyle:

''Batı, Türkiye’deki aile yapısını dinamitlemek için değişik araçları kullanmaya başladı. Bunlardan birisi kitle iletişim araçları. Ben iletişim uzmanıyım.

Bugün birçok önemli kanalda yayınlanan dizilerin senaryolarının tesadüfen kurgulandığını düşünmüyorum. Bir kısmının, reyting amaçlı, para kazanmak amaçlı olabilir.

Ama bir bölümünün de her ne kadar, yerli yapımcılar bu kaygıyla çıkmış olsa bile arkasındaki iradenin Türk toplum yapısını bozmaya yönelik bir senaryoyu hayata geçirmek istediğini düşünüyorum.''

 

"KAVAK YELLERİ DE O DİZİLERDEN BİRİ"

Tayyar;

"Örnek olsun diye söyleyeyim; Kavak Yelleri dizisi. Bu dizi bir proje diziydi.[reklam]

Bir grup genç, kızlar erkekler aynı evde kalıyorlar, birbirlerine aşık oluyorlar, yatak sahneleri, beraber kalıyorlar.

O ev ortamında gençlerin hayatını anlatan bir dizi. Bu diziyle ve benzer dizilerle Türkiye'ye bir hayat tarzı sunulmaya çalışıldı.

Bu hayat tarzının özellikle büyükşehirlerde giderek yaygınlaşmaya başladığını görüyoruz.

Bu bir genel anlayışa, hayat tarzına dönüşürse, şu ana kadar övgüyle söz ettiğimiz Türk aile yapısı büyük bir şekilde bundan zarar görür" şeklinde sözlerine devam etti.

 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat