Kıvanç Tatlıtuğ'a fit görünümünü sağlayan Ara Karanfil konuştu!

Kıvanç fit bir vücut için altı ay çalıştı!

resim yok
20 Ocak 2014 - 09:57
Röportaj

Kıvanç fit bir vücut için altı ay çalıştı!

The Fighting Actors isimli dövüş ekibinin kurucusu, Kıvanç Tatlıtuğ'un dövüş hocası Ara Karanfil: ''Kıvanç'la altı ay, haftada altı gün, günde dört saat çalışarak hedefimize ulaştık. Onu istediği vücuda kavuşturdum.''


Genç kızların sevgilisi ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ'un spor hocası ve aynı zamanda 'Kuzey Güney' dizindeki rol arkadaşı Ara Karanfil ile bir araya geldik.

Karanfil; Kıvanç Tatlıtuğ'un kaslı vücudunun sırrını ve The Fighting Actors isimli profesyonel dövüş ekibini anlattı...

 

ÇOK SIKI ÇALIŞTI

Bize kendinizden bahseder misiniz?


Spora 1977 yılında karate ile başladım. Daha sonra kick-box'a geçtim. Sekiz yıl kick-box yaptıktan sonra thai-box yapmaya başladım. Eğitimimi tamamladıktan sonra profesyonel karşılaşmalara çıkmaya başladım. Yurt dışında yapılan birçok organizasyonda birincilikler aldım. Daha sonra spor hayatımı sonlandırıp koçluk yapmaya başladım.

Ders verdiğiniz ünlüler kimler?


Ünlü işadamları, milletvekilleri, mankenler, sanatçılar ve oyunculara ders verdim. Kıvanç Tatlıtuğ, Bülent İnal, Burak Sağyaşar ve Saruhan Hünel aklıma gelen ilk isimler...

Kıvanç Tatlıtuğ'un hocası olarak tanındınız. Peki onunla nasıl tanıştınız?


Ünlü isimlere ders vermeye başladıktan bir süre sonra Kıvanç'la bir araya geldik. O dönemler bir dizi projesi varmış ama bundan bana bahsetmemişti. Hem fit bir vücuda sahip olmak, hem de dövüş sanatını öğrenmek istediğini söyledi ve birlikte çalışmaya başladık.

Kıvanç Tatlıtuğ ile ne kadar süre çalıştınız?


Başta bu eğitim için üçdört ayı olduğunu ve bu sürede bu eğitimi almak istediğini söyledi. Ben de ona istediklerinin en az altı ay gibi bir sürede oluşabileceğini söyledim. Prensiplerimden ve çalışma şekillerimden bahsettim. Kıvanç da bunlara harfiyen uyacağını söyledi. Kıvanç'la altı ay birlikte çalıştık. İlk başta haftada altı gün kardiyo ve thai-box çalıştık. Daha sonra dört gün fitness, iki gün thai box çalışmaya başladık. Yani haftada altı gün, günde dört saat çalışarak altı aylık sürede hedefimize ulaştık.

Yani Kıvanç Tatlıtuğ, vücudunun bugünkü halini size mi borçlu?


Kesinlikle. Birlikte altı aylık sıkı bir çalışmadan sonra Kıvanç'ı istediği vücuda kavuşturduğuma inanıyorum.[reklam]

GÜNDE 1 KİLO ET YEDİ

Bu süreçte Kıvanç Tatlıtuğ'un her şeyi ile siz mi ilgilendiniz?


Yemeğinden uyuyacağı süreye kadar her şeyini yeniden düzenledim. Yeri geliyor gece dışarıya çıkmasını önleyip ertesi sabah erken uyanmasını ve idmana daha dinamik gelmesini istiyordum. Bu altı aylık süreç içerisinde gece hayatına da ara vermesi gerektiğini söyledim; o da dinledi. Kıvanç'a, özel bir beslenme programı dahilinde, günde 750 gram ile 1 kilo arası kırmızı et yemesini söylüyordum ve o da günde 1 kilo kırmızı et yiyordu.

'Kuzey Güney' dizisinde 'Zımba' rolünü canlandırdınız; oyunculuk nasıl başladı?


Kıvanç Tatlıtuğ ile çalışmaya başladıktan dört ay sonra Ay Yapım ekibi, benimle tanışmak istemiş. Bunun üzerine Kıvanç, beni arayıp Ay Yapım'a çağırdı. Orada bana 'Kuzey Güney' dizisindeki 'Zımba' karakterini oynayıp oynamayacağımı sordular. Ben de kabul ettim. Benim için heyecan verici bir projedeydi. 17 bölüm oynadım.

 

İZLEYİCİ DÜZGÜN VÜCUTLU FİGÜRAN GÖRMEK İSTİYOR

Sizin, Türk sinema ve dizi sektörüne büyük katkılar sağlayacak bir çalışmanız var. Biraz da ondan bahseder misiniz?


Oyunculuk sektörüne girdikten sonra aksiyon sahnelerinde inandırıcılığın olmadığını gördüm. Bunun üzerine Mehmet Aksoy ile birlikte The Fighting Actors adlı profesyonel dövüş ekibimizi kurduk. 30 kişiden oluşan bu ekip, kılıç kullanmaktan ok atmaya kadar her şeyi yapabiliyor.

Dövüş ekibinizin fiziki görüntüleri çok önemli herhalde...


Tabii, artık eski Türk filmlerindeki gibi göbekli kötü adamlar olmayacak. İzleyici artık bu tarz oyuncuları inandırıcı bulmuyor; Hollywood filmlerindeki gibi fit figüranlar ve iyi dövüşçüler izlemek istiyor. Biz de bu noktada hizmet sağlıyoruz.

 

 

KIVANÇ TATLITUĞ'UN GİZLİ HASTALIĞI! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları