Kurtlar Vadisi Pusu gündemi es geçmedi!

'Kurtlar Vadisi Pusu' yeni bölümüne Suriye krizi ile ilgili işlenen konu ile başladı.

resim yok
13 Eylül 2013 - 16:43
Magazin

Kurtlar Vadisi Pusu sezona bomba gibi bir bölümle giriş yaptı.

Ülke ve dünya gündemini yakından takip eden Vadi, Suriye-Türkiye arasında son dönemde yaşanan olayları masaya yatırdı.

Suriye'ye yönelik olası askeri müdahale analizi diziye damgasını vurdu.

Türkiye'nin en uzun soluklu dizisi olarak tarihe geçen Kurtlar Vadisi Pusu, dün akşam yeni sezon ilk bölümüyle izleyicisiyle buluştu.

 

SURİYE MESELESİ VADİ’NİN KADRAJINDA

Geçtiğimiz sezon finalinde Polat Alemdar'ın Akif tarafından boğularak öldürülmesi, Necati Şaşmaz'ın diziden ayrılacağı yorumlarını da beraberinde getirmişti.

Ancak Polat Alemdar, dün akşam dizinin son bölümlerinde ortaya çıkması izleyicilere derin bir nefes aldırdı.

 

TÜRKİYE'DE İÇ KARIŞIKLIK İSTİYORLAR

Gündeme ilişkin konuları es geçmeyen Kurtlar Vadisi Pusu'nun yeni sezon ilk bölümüne Suriye'ye damgasını vurdu.

Dizide ‘üstad' lakaplı gizil örgütün başındaki kişiyle Kuzey Irak Kürt yönetimindeki yetkililerin konuşması dikkat çekti. Suriye ile Türkiye arasındaki geçiş noktalarının Kürtlere vermeyi vaad eden Üstad'ın planında Türkiye'de bir iç karışıklık yaşanmasına çalıştığı dikkatlerden kaçmadı.

Yerel yönetimdeki isimler ile üstadın konuşmasındaki şu diyalog dikkat çeker:

YEREL: Esad'ın ve Türkiye'nin buna seyirci kalacağını nasıl düşünürsünüz?

ÜSTAD: Esad'ın hala iktidarda kalabilmesini kim sağlıyor sanıyorsunuz?

ÜSTAD: Türkiye'nin kaşınacak yarası çok… Çözüm süreciyle, Alevilik meselesi harekete geçirildiği an Türkiye'nin kafasını kaldırıp sınırın diğer tarafına bakacak hali kalmaz.

 

CAHİT İSVİÇRE’DE ABDÜLHEY ÇİLEHANEDE

Polat Alemdar'ın ardından adamları, Cahit İsviçre'de Polat'ın kız kardeşi Safiye'ye yaklaşmaya çalışırken, Abdülhey ise kendisini dergaha kapattı. Polat Alemdar'ın vasiyetini de teslim alan Abdülhey'den, Suriye'de rejim güçleri tarafından esir alınan ve işkencelere maruz kalan, Kara, Erkan, Pusat ve Hayati'nin kurtarılması için Zülfikar ağa yardım istedi. Cahit, Safiye'nin evinde akşam yemeğinde buluşacak iken eve Margaret geldi.[reklam]

TAPINAKÇILAR ARASINDA BARON AYRILIĞI

Tapınakçılar arasında da Baron kavgası yaşandı. Mehmet Karahanlı'nın ölümünün ardından başlatılan yeni oluşum çalışmaları da tamamlandı. Tapınakçılar tarafından Türkiye'de yeni kurulacak olan konseyin baronu seçilmesi için düğmeye basıldı. Fikir ayrılığı da Tapınakçıların büyük başkanı ile Margaret arasında baron konusunda olduğu anlaşıldı. Bu arada ihtiyarlar heyeti, Tapınakçıların seçeceği baronu perde arkasında belirledi ve tapınakçıları beklemediği yerden vurdu.

 

SURİYE MESELESİ VADİ’NİN KADRAJINDA

İki yıla aşkın bir süredir komşumuz Suriye'de yaşanan katliama da zoom yapan Kurtlar Vadisi Pusu'nun yeni bölümünde, Esed rejiminin işkenceleri de yer buldu. En dikkat çekici sahne ise Suriyeli Generalin Kara'ya baskı yaparak Esed'e iman etmesini istemesi oldu. Ayrıca ülkede yaşanan kaos kapsamında tapınakçılar ile Kürtler'in Suriye'nin kuzeyi üzerinde yaptığı pazarlık geceye damgasını vurdu. Tapınakçılar Suriye'nin kuzeyinde Kürtler'e toprak verilebileceğini söylerken Kürtler ile yapılan karşılıklı alışveriş de bölümün en ilgi çeken detayları arasında yer aldı.

11 yıldır Pana Film tarafından yapılan Kurtlar Vadisi Pusu'nun başrollerini yönetmen koltuğunda Onur Tan otururken, Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener, Cüneyt Aysan 11 yıldır dizinin senaristliğini yapıyor.

 

POLAT GERİ DÖNDÜ

 

KURTLAR VADİSİ PUSU, DÜN AKŞAM NE KADAR İZLENDİ? DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat