'Leyla ile Mecnun bitmesin' kampanyası!

Leyla ile Mecnun dizisinin bitmemesi için bir imza kampanyası başlatıldı.

resim yok
03 Ağustos 2013 - 11:28
Magazin

Leyla ile Mecnun dizisinin bitmemesi için bir imza kampanyası başlatıldı.

 

Diziye büyük destek!


TRT 1 ekranlarında yayınlanan "Leyla ile Mecnun" dizisinin oyuncuları Gezi Parkı eylemlerinde aktif olarak rol almışlardı.

 

Söylentilere göre...


Oyuncuların eylemlere katılmasının TRT yönetimini kızdırdığı ve dizinin yayından kaldırılmasının gündemde olduğu konuşuluyordu.

 

Kampanya başlatıldı

Dizinin hayranları ise bu haberler üzerine dizinin bitmemesi için 'change.org' adresi üzerinde açılan bir sayfa üzerinden imza kampanyası başlattı.

 

Dün gündeme gelmişti

Hürriyet gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu dünkü yazısında, geçen sene devam edeceği açıklanan dizinin yeni sezonda akıbetinin ne olacağının belli olmadığını belirterek, yeni bölümlerin çekilmesine günler kala TRT'den Eflatun Film'e bir açıklama gelmediğini yazmıştı.

Cengiz Semercioğlu'nun diziyle ilgili olarak kaleme aldığı bugünkü köşe yazısı şu şekildeydi:

Leyla ile Mecnun muamma

''TRT’de yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinin ekibi, Gezi Parkı olaylarına destek veren oyuncular arasındaydı. Hatta bu konuyla ilgili çok açık taraf oldular ve Gezi Parkı’yla ilgili bir video bile çektiler. Videoda dizinin oyuncuları Gezi Parkı’yla ilgili komik bir muhabbet yapıyordu.

İşte tüm bunların Leyla ile Mecnun ekibiyle TRT’nin arasını açtığı söyleniyor. Dizinin akıbetinin ne olacağı belli değil.

Geçen sezon sonunda TRT yönetimi yeni dönemde dizinin devam edeceğini söylemişti ekibe... Yapım şirketi de buna göre setin başlangıç tarihini 15 Ağustos olarak belirledi. Çekimlere günler kala TRT’den hâlâ konuyla ilgili Eflatun Film'e herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Belirsizliğin bu kadar güçlü olmasının en büyük nedeni de Gezi Parkı olaylarından sonra dizinin tekrarlarının TRT’den kaldırılması. Dizinin tekrarları uzun süredir yayınlanmıyor.
[reklam]
Bunun üzerine genel yönetmen Onur Ünlü geçtiğimiz gün dizi ekibiyle bir toplantı yaptı ve: “Dizinin kalktığı dedikoduları kulaktan kulağa dolaşıyor. Devam edip etmeyeceğimiz konusunda TRT’den bana herhangi bir bilgi verilmiş değil. Dizinin akıbeti konusunda belirsizlik sürüyor. Kanalın son kararını bekliyoruz. Şimdilik tek söyleyebileceğim bu” dedi.

Umarım TRT en sevilen dizilerden birini son dönemde her yerde gördüğümüz 'intikamcı' duyguyla yok etmeye kalkmaz. Umarım Leyla ile Mecnun, Gezi Parkı’nın son mağduru olmaz.''

Dizi hakkında

Leyla ile Mecnun, EfLAtunfilm tarafından hazırlanıp TRT 1'de yayınlanan absürt komedi türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt komedi, bilim kurgu, durum komedisi öğeleri eklenmiştir.

Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı ve kurgusunu Murat Bör’ün üstlendiği dizinin ilk bölümü 9 Şubat 2011 tarihinde TRT 1'de gösterilmiştir.

 

 

DOKSANLAR'DA ATİLLA'YI GÖRENLER ŞAŞIRIYOR! NEDEN Mİ? İŞTE DETAYLAR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat