Leyla ile Mecnun hayranlarının tepkisi sürüyor!

Sevilen dizinin hayranları sosyal medyada TRT'ye ateş püskürdü!

resim yok
19 Ağustos 2013 - 10:32
Magazin

Sevilen dizinin hayranları sosyal medyada TRT'ye ateş püskürüyor!

TRT'nin sevilen dizisi Leyla ile Mecnun'un yayından kaldırılacağı haberleri sosyal medyada hayranları tarafından tepkiyle karşılandı.

 

TWITTER'DAN DESTEK KAMPANYASI

 

Gezi eylemlerine destek verdiği için TRT yönetimi tarafından gözden çıkarıldığı iddia edilen ve Ali Atay, Serkan Keskin ve Cengiz Bozkurt'un başrollerini üstlendiği TRT'nin popüler dizisi Leyla ile Mecnun dizisinin hayranları Twitter üzerinden kampanya başlattı.

"Leyla ile Mecnun'a Cevap Ver TRT" hashtag'inin kısa süre içerisinde gündeme yerleştiği Twitter'da, hayranları dizinin geleceği ile ilgili bir açıklama beklediklerini dile getiren paylaşımlarda bulunuyor.

 

ÇEKİMLERİNE 15 AĞUSTOS'TA BAŞLANACAKTI

 

Geçtiğimiz günlerde basında yer alan iddialara göre, çekimlerine 15 Ağustos'ta başlanacağı belirtilen Leyla ile Mecnun'un akıbeti hakkında TRT yönetimi henüz bir açıklama yapma yoluna gitmedi.

Hatta genel yönetmen Onur Ünlü'nün geçtiğimiz günlerde dizi ekibiyle bir toplantı yaptığı ve “dizinin kalktığı dedikoduları kulaktan kulağa dolaşıyor. Devam edip etmeyeceğimiz konusunda TRT’den bana herhangi bir bilgi verilmiş değil. Dizinin akıbeti konusunda belirsizlik sürüyor. Kanalın son kararını bekliyoruz. Şimdilik tek söyleyebileceğim bu” dediği ifade edilmişti.

Tekrar bölümlerinin de bir süredir yayınlanmadığı bilinen Leyla ile Mecnun'un Gezi olaylarının ardından gözden çıkarıldığı ve yayından kaldırılma kararı alındığı iddia ediliyor.

Hali hazırda dizinin oyuncularının protestolara destek verdiği ve bu doğrultuda gaz maskeli görüntülerinin de objektiflere yansıdığı biliniyordu.

 

SOSYAL MEDYADAN...

 

Sosyal medyada ise Leyla ile Mecnun hayranları #LeylaileMecnunaCevapVerTRT hashtag'iyle çeşitli yorumlarda bulunmaya devam ediyorlar:

[reklam]
Ahmet Ümit
#LeylaileMecnunaCevapVerTRT ekrandaki bu sıra dışı güzel diziyi kaldırmayın…
10:20 AM – 16 Aug 2013

Behzat Ç.
TRT cevap vermez ama #LeylaileMecnunaCevapVerTRT pic.twitter.com/abmfrXSQG0

Kim var kim yok içeri almaya çalıştınız. Sıra ekmeklerini engellemeye mi geldi? #LeylaileMecnunaCevapVerTrt
5:35 PM – 15 Aug 2013

Bu diziyi hiç izlemedim Düşüncelerinden dolayı insanlar işlerinden oluyor Nereye kadar yasaklayacaksın
#LeylaileMecnunaCevapVerTRT
5:22 PM – 15 Aug 2013

Ali Atay Gezi’ye destek verdi diye Mecnun’a ceza mı vereceksiniz? #LeylaileMecnunaCevapVerTRT

 

DİZİ HAKKINDA

 

Leyla ile Mecnun, EfLAtunfilm tarafından hazırlanıp TRT 1'de yayınlanan absürt komedi türündeki Türk televizyon dizisidir. Dizi temel olarak efsanevî karakterler Leylâ ile Mecnun'un hikayesi üzerine kurgulanmış ve üzerine absürt komedi, bilim kurgu, durum komedisi öğeleri eklenmiştir.

Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı ve kurgusunu Murat Bör’ün üstlendiği dizinin ilk bölümü 9 Şubat 2011 tarihinde TRT 1'de gösterilmiştir.

 

 

'LEYLA İLE MECNUN BİTMESİN' KAMPANYASI! İŞTE DETAYLAR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat