Merve Boluğur, Muhteşem Yüzyıl'dan ne kadar kazanacak?

Merve Boluğur bölüm başına ne kadar para alacak?

resim yok
14 Ağustos 2013 - 09:21
Magazin

Merve Boluğur bölüm başına ne kadar para alacak?

Kuzey Güney'in 'Zeynep'i Merve Boluğur, 'Çalıkuşu' dizisi için gittiği iş görüşmesinden 'Muhteşem Yüzyıl'ın 'Nurbanu'su olarak çıktı.

Boluğur, yeni sezonda TİMS Productions'un patronu Timur Savcı tarafından görüşmeye çağrıldı.

 

Feride için gitti ama...

Savcı, Türk sinemasının klasiklerinden olan Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından uyarlanacak 'Çalıkuşu' dizisinde 'Feride' karakteri için Merve Boluğur'la görüştü.


Uzun süren bir konuşmanın ardından Timur Savcı fikrini değiştirerek Boluğur'a 'Çalıkuşu' yerine 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde 'Nurbanu' karakterini oynaması için teklifte bulundu.

Boluğur, 'Muhteşem Yüzyıl'da oynamayı kabul edince Savcı, daha sonra Fahriye Evcen'le 'Feride' karakteri için el sıkıştı.

Böylece 'Çalıkuşu'nda 'Kamuran' karakterine hayat verecek Burak Özçivit'in partneri son anda Fahriye Evcen oldu.

NURBANU HAKKINDA BİLGİ TOPLUYOR

'Muhteşem Yüzyıl' dizisinde 'Sarı Selim'in (Engin Öztürk) eşi Nurbanu karakterine hayat verecek olan Boluğur, hemen rolüyle ilgili çalışmalara başladı.

Kısa bir Bodrum tatilinin ardından İstanbul'a dönen ve Osmanlı tarihiyle ilgili kitaplar okuyan Boluğur, oynayacağı 'Nurbanu' hakkında bilgi topluyor.

Oyuncu, önümüzdeki hafta oyunculuk derslerine de başlayacak. Yayınlandığı gün reytinglerde birinciliği kimseye kaptırmayan dizi, yeni bölümleriyle  Eylül ayında seyirciyle buluşacak.

ZAM YAPTI

'Kuzey Güney' dizisinde iki sezon boyunca bölüm başına 5 bin TL alan Boluğur, yeni dizisinde ücretini yükseltti. Bölüm başına 12 bin 500 TL'ye anlaşan oyuncu, 50 bin TL aylık alacak. Boluğur, böylece haftalık ücretine yüzde 150’lik zam yaptırarak kamera karşısına geçmiş oldu.

[reklam]

Nurbanu Sultan kimdir?

1525 yılında, o devirde Venedik Cumhuriyeti'nin toprağı olan Ege Denizi'ndeki Páros adasında, Nicolo Venier ile Violante Baffo'nun kızı olarak dünyaya geldi. Osmanlı kaynaklarına göreyse Yasef Nassi'nin kızıdır. Bu adam Osmanlı'ya faizi getiren ilk kişidir. Kanuni Sultan Süleyman'ın eşi Haseki Hürrem Sultan tarafından saraya alınarak eğitime yollandı. Daha sonraki yıllarda kendisine Hürrem Sultan tarafından Nurbanu yani "ışık saçan kraliçe" adı verilerek II. Selim ile evlendirildi. İlk adı Afife ise "namuslu" anlamına gelmektedir.

Hürrem Sultan'ın oğlu Selim tüm kardeşlerinin ölümüyle önce Kanuni Sultan Süleyman'nın varisi, daha sonra da 29 Eylül 1566 tarihinde Kanuni'nin vefat etmesi üzerine Osmanlı Padişahı oldu. Selim'in 21 Aralık 1574 tarihinde ölümü üzerine ise, Nûr-Banû Sultan'ın oğlu Murat'ın Osmanlı tahtına çıkmasıyle, Nûr-Banû Sultan da Valide-i Atik Sultan unvanını aldı.

 

"Atik" eski valide anlamına gelmektedir ve ilk ve en büyük valideyi kasteder.Bazı tarihçilere göre ilk "Valide Sultan" ünvanını alan kişidir. Bundan dolayı "atik" ünvanını aldığı düşünülür.

 

 

MERVE BOLUĞUR'U KIZDIRAN ŞAKA! DETAYLAR VE VİDEO BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat