Meryem Uzerli 7 ay sonra serbest kalıyor!

Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan'ı canlandıran güzel oyuncu Meryem Uzerli, 3 ay önce tükenmişlik sendromuna yakalandığını iddia ederek Berlin'e gitmişti...

resim yok
19 Ağustos 2013 - 09:27
Magazin

Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan'ı canlandıran güzel oyuncu Meryem Uzerli, 3 ay önce tükenmişlik sendromuna yakalandığını iddia ederek Berlin'e gitmişti...

Muhteşem Yüzyıl'ı bırakıp giden Meryem Uzerli’nin başka bir yapım şirketi ile anlaştığı da konuşulanlar arasındaydı.

 

ANLAŞMA GEREĞİ...

 

Fakat Meryem Uzerli, anlaşması gereği 'Muhteşem Yüzyıl' bitmeden başka bir yapım şirketiyle anlaşırsa 1 milyon dolar ödeyecek.

 

MART 2014'E KADAR

 

Dizi, Mart 2014'te sona erecek.

 

KALDI 7 AY

 

Bu nedenle Türkiye’de birçok yapım şirketinden aldığı teklifi kabul edemeyen Uzerli’nin esareti 7 ay sonra sona erecek.

Meryem Uzerli de bu tarihten sonra başka bir yapım şirketiyle çalışabilecek.

 

OLMAZSA OLMAZLARI

 

Bu arada ünlü oyuncunun Türkiye'de yeni bir sözleşme imzalaması için kontratına koyacağı olmazsa olmazları var.

 

BÖLÜM BAŞI 25 BİN EURO

 

Özellikle setlerdeki ağır çalışma koşullarından yakınan Meryem Uzerli'nin kuralları 4 maddeden oluşuyor.

İşte o kurallar:

1- Haftada sadece 4 gün çalışırım, diğer 3 gün izin yaparım.

2- Sezon boyunca üst limitim 20 bölüm. Bundan daha fazla çekim yapıp mesaiye kalmam.

3- Günde 9 saat çalışabilirim.

4- Bölüm başına bundan böyle 25 bin Euro para talep ederim.

[reklam]

KARİYERİ

 

12 Ağustos 1983 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak Almanya Hessen'in Kassel Şehri'nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg'a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.

Genç oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmaya başladı. Uzerli, aynı zamanda Almanya'da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise son döneme kadar oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan'a paralel olacak kadar gelişmiştir.

Timur Savcı'nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay -ölümünün ardından Yılmaz Şahin- 'ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye'de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya'dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi.
 

 

ÜNÜ OYUNCUNUN TAZMİNAT ZAFERİ! İŞTE DETAYLAR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat