Muhteşem Yüzyıl ekibinden tam kadro destek!

'Muhteşem Yüzyıl' ekibi tam kadro hazır bulunduğu Taksim Gezi Parkı'nda eyleme neden destek verdiklerini açıkladı.

resim yok
05 Haziran 2013 - 11:16
Magazin

'Muhteşem Yüzyıl' ekibi tam kadro hazır bulunduğu Taksim Gezi Parkı'nda eyleme neden destek verdiklerini açıkladı.

 

Herkes ordaydı


Muhteşem Yüzyıl dizisinin oyuncuları Halit Ergenç, Mehmet Günsur, Deniz Çakır, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu ile Merhamet dizisinin yakışıklı oyuncusu İbrahim Çelikkol, Yalan Dünya dizisinin oyuncusu Hakan Meriçliler, sanatçılar Hümeyra, Haldun Dormen, Mustafa Alabora, Yosi Mizrahi, Selen Seyven, Esra Dermancıoğlu, Keremcem, Can Bonomo, gazeteci Uğur Dündar Taksim Gezi Parkı’nda ağaçların kesilmemesi için halkla birlikte önceki gün eyleme destek verdiler.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin Kanun-i Sultan Süleyman’ı Halit Ergenç ağaçların kesilmemesi için Taksim Gezi Parkı’na geldiklerini belirterek medyada oyuncuların greve çıktığı yönündeki haberlerin doğru olmadığını söyledi. Sanatçılar doğaya ve yeşile destek için parkta olduklarını belirttiler.

Bir süredir aşk yaşayan İbrahim Çelikkol ve Deniz Çakır, ‘Çav Bella’ şarkısı eşliğinde oynayıp kalabalığa tempo tutarken, oyuncu Mehmet Günsur tava tencere çalarak herkesi coşturdu. Duayen tiyatrocu Haldun Dormen eylemcilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Sanatçılar lezbiyen, gay, biseksiüel ve transeksüellerin ellerinde flamalarla toplanarak Gezi Parkı’na destek verdi. Park içerisinde zaman zaman ilginç görüntüler olurken, bazı eylemciler Başbakana şarkılarla protesto ederek istifaya davet ettiler. Herkesin bir dayanışma içinde olduğu görülürken, polis meydanda bulunmadı.

Bütün sanatçıların bir araya gelip “Biz halk olarak buradayız” diye başlayan basın açıklamasında tek tek megafona konuştular.

Aralarında Nihan Buruk, Nez, Selen Seyven gibi birçok sanatçı ve ünlü isim Gezi Park’ı içinde eylem yaparken yaralanan halk için kurulan revire ilaç, kıyafet ve giyecek yardımında bulundular.

Sanatçılar daha sonra basın açıklamasını hep bir ağızdan halka okudu, halk tekrarladı.
[reklam]
NEDEN GEZİ’DEYİZ?

Bu ülkenin vatandaşları olarak, günlerdir niye Taksim meydanında toplandığımızı anlayamamış gözüken yetkililere daha açık ve net bir şekilde niçin burada olduğumuzu ve isteklerimizi açıklamak için buradayız.

1. Her türlü şiddetin bir an önce durması, herkesin birbirini anlamaya çalışması ve bugünden sonra barışçıl bir ortam için ne yapabileceğini düşünüp gerekli adımları bir an önce atmasını istediğimiz için buradayız.

2. Taksim’de kalmış olan son yeşil alanın içine, yıllarca önce yıkılmış Topçu Kışlası’nı yeniden inşa etmek istediğiniz için buradayız.

3. 31 Mayıs Cuma günü Gezi Parkı’nı korumak için barışçıl bir şekilde biraraya gelmiş kalabalığa, aniden ve hiçbir uyarı yapılmadan orantısız bir biçimde müdahaleedildiğini ve sonraki günlerde bu müdahalelerin ülke çapında artarak devam ettirildiğini gördüğümüz için buradayız.

4. Son zamanlarda her türlü barışçıl, toplumsal protestoya biber gazı ile müdahale etmenin alışkanlık haline dönüştüğünü gördüğümüz için buradayız.

5. Başta kültür ve sanat alanında olmak üzere hayatın her alanında jet hızıyla başlattığınız projelerin yeterince tartışılmasına izin vermediğiniz, bu projelerle hayatı doğrudan etkilenecek insanları dinlemek ve onlarla müzakere etmek yerine kararlarınızı dikte etmeyi seçtiğiniz için buradayız.

6. Gezi parkı direnişine katılan insanlara “vatandaş” sıfatını uygun görmek yerine “çapulcu” ifadesini yakıştırdığınızve bunda ısrar ettiğiniz için buradayız.

7. Toplum ahlakını korumak adı altında özellikle televizyon üzerinde uyguladığınız sansür ve baskıya dur demek için buradayız.

8. Kendi gözümüzle gördüğümüz olayları gazetelerde ve televizyonlarda göremediğimiz için buradayız.

9. Bizi sürekli azarladığınız için buradayız.

10. Demokrasiyi çoğunluğun keyfi yönetimi sandığınız için buradayız.

11. Size oy vermiş olsak da olmasak da aykırı seslerin hep var olduğunu ve var olacağını göstermek için buradayız.

12. Bu protestonun ideolojiler ve partiler üstü bir protesto olduğunu göstermek ve halka karşı kullanılan orantısız güç ve şiddetin durdurulması ve insanların hayatlarını kaybetmemesi için buradayız.

13. Görüşleri ne olursa olsun, Halkımızın yüzde yüzünün vicdanı için buradayız.

 

 

LÜTFİ PAŞA'NIN GERÇEK HİKAYESİNİ BİR DE ONDAN DİNLEYİN!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

( 2 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
AY93
TUBA BUYUKUSTUN de vardi orda.neden onun ismi yazilmadi.resmi Tubanin sayfasina ekledim.