Ödüllü yönetmenin babasının hali içler acısı!

Ödüllü yönetmen Zeki Demirkubuz'un 71 yaşındaki babası Mehmet Demirkubuz, Güngören'de yaşıyor; kahvehanelerde tombalacılık yaparak geçimini sağlıyor!

resim yok
28 Ağustos 2013 - 09:16
Magazin

Ödüllü yönetmen Zeki Demirkubuz'un 71 yaşındaki babası Mehmet Demirkubuz, Güngören'de yaşıyor; kahvehanelerde tombalacılık yaparak geçimini sağlıyor!

 

25 SENEDİR AYNI İŞ

Zeki Demirkubuz'un Güngören Köyiçi'nde ikamet eden babası Mehmet Demirkubuz'u, ünaydın ekibi görüntüledi.

Böbrek yetmezliği nedeniyle zaman zaman diyalize giren baba Demirkubuz geçimini; 5 liraya kahvelerde tombala çektirerek sağlıyor. Neden bu işi yaptığını ise şöyle açıklıyor:

"Geçim derdi… Yoksa kim ister tombalacılık yapmayı. 25 senedir bu işi yapıyorum."

 

ÜÇ-BEŞ KURUŞ BIRAKIR

Güngören'de iki oğlu ile beraber kirada oturduğunu belirten Mehmet Bey, oğlu Zeki Demirkubuz'la ilgili olarak da şunları söyledi:

"Zeki hiç ilgilenmiyor diyemem. Ayda bir gelir; üç-beş kuruş bırakır, gider. Cihangir'de 3 tane dairesi var.

Beni yanına almak istedi ama ben Güngören'den ayrılmak istemedim.

Burada bir daire alsa rahatça otururum ama o da olmadı işte. Alacağını söylüyor ama bir türlü almadı."

 

GÜNLÜK GELİRİM 50 LİRAYI BULMUYOR

İki oğluyla birlikte kirada yaşayan Mehmet Demirkubuz; tombala işine sonradan girdiğini söylüyor.

Bir zamanlar maddi durumunun çok iyi olduğunu ve o dönem halı tüccarlığı yaptığını anlatan Mehmet Demirkubuz; 5 liraya tombala çektiriyor ve:

"Bu işte günlük gelirim 50 lirayı bile bulmuyor" diyor.

 

DEMİRKUBUZ'UN KARİYERİ

Zeki Demirkubuz 1964 yılında Isparta'da doğdu. Ortaokulu Isparta'da, Gönen Öğretmen Okulu'nda bitirdikten sonra İstanbul'a yerleşti. Liseye İstanbul'da başladıysa da ilk sömestreden sonra okulu bırakarak fabrika ve atölyelerde çalışmaya başladı. [reklam] 1980 darbesinden sonra tutuklanıp üç yıl hapis yattı. Bu dönemde edebiyata ilgi duymaya başlayıp, Dostoyevski'yi keşfetti. Özellikle Suç ve Ceza'nın üzerindeki kalıcı etkileri o yıllarda oluştu. Tahliyesinden sonra Anadolu'nun çeşitli kentlerinde işportacılık yaptı. Askerliğini erteleyebilmek için okula dönmeye karar verdi ve liseyi dışarıdan bitirerek İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne girdi.

Sinemaya 1986 yılında Zeki Ökten'in asistanlığını yaparak başladı. İlk uzun filmi C Blok'u (1994) çekene kadar çeşitli yönetmenlere asistanlık yaptı. Uluslararası eleştirmenler ve izleyiciler, Demirkubuz'u Venedik Film Festvali'nde gösterilen ikinci filmi Masumiyet'le tanıdılar.

Üçüncü filmi olan Üçüncü Sayfa, Türkiye'deki film festivallerinin yanı sıra Locarno ve Rotterdam Film Festivalleri de dahil olmak üzere Avrupa'da yapılan çok sayıda film festivalinde gösterildi. Yazgı (2001) ve İtiraf (2001), 2002 yılında Cannes Film Festivalinin "Un Certain Regard" bölümünde gösterildi.

Başrolünü de üstlendiği Bekleme Odası'nın (2003) ardından Masumiyet'in başlangıç öyküsünü anlatan Kader'i (2006), sonrasında Kıskanmak (2009) ve 'Yeraltı' (2012) filmlerini yaptı.

 

 

YEŞİM SALKIM, YENİ BİR POLEMİĞİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin