Özge Ulusoy kitabını ve güzellik sırlarını paylaştı!

'Güzelim, Güzelsin, Güzel' isimli bir kitap yazan Özge Ulusoy, Şamdan Plus'a konuştu.

resim yok
21 Kasım 2013 - 09:03
Röportaj

'Güzelim, Güzelsin, Güzel' isimli bir kitap yazan Özge Ulusoy, Şamdan Plus'a konuştu: ''Her kadın güzel olabilir. Bu işe çok para değil, mesai harcamak önemli.''

Modellik, sunuculuk ve oyunculuğu bir arada yürüten Özge Ulusoy, bu unvanlarının yanına yazarlığı da ekledi.

 

'Güzelim, Güzelsin, Güzel' isimli bir kitap yazan Ulusoy, güzellik ve bakım sırlarını kadınlarla paylaşıyor.

 

Ulusoy; kitabını ve güzelliğe bakışını, Şamdan Plus dergisinden Öykü Yazıcıoğlu'na anlattı...

Kitap yazma fikri nasıl ortaya çıktı?


Sosyal medyada ya da sokakta yürürken 'Cildiniz çok iyi, nasıl bakıyorsunuz? Nasıl besleniyorsunuz?' gibi sorulara maruz kalıyordum. Sonunda bana sorulan bu soruları bir kitap haline getirmek istedim.

Nasıl yazmaya başladınız, neler anlattınız kitapta?


Kitabı günlük gibi yazdım. Bir davete veya bir düğüne gittiğimde, o gün neler yaptığımı, hangi bitki çayını içtiğimi, şişkinliğimi nasıl geçirdiğimi yazdım. Gözlemlerimi kitaba aktardım kısacası. Her boş anımda yazdım. Yaz tatilinde, uçakta, kafede, evde...

Sizce güzellik nedir?


'İnsanın ruhu yüzüne yansıyor' diyorlar ya; ben de pozitif enerjinin, iyi düşünmenin yüze yansıdığını düşünüyorum. Bir de 'altın oran' diye bir şey var; ağzınız, burnunuz, gözleriniz belirli ölçülerde yerleşmişse, zaten hemen hemen herkese güzel geliyorsunuz. Fakat güzel olmak, insanın kendisini güzel hissetmesiyle çok alakalı. Güzellik; mesai işi. Çok para harcamak değil, zaman harcamak önemli. Çünkü her kadın güzel olabilir.

 

DİKKAT ÇEKİCİ OLMAK ZOR

Güzellik bir kadın için her zaman avantaj mıdır?


Her zaman avantajdır diyemem. Güzellik bir çok yerde dezavantaj oluyor. Yeri geliyor, özel hayatında çok zorlanıyorsun.[reklam]

Nasıl zorluklar bunlar?


Çok dikkat çeken bir kadın olmak, her erkeğin hoşuna gitmiyor. Kimisi, yanındaki kadının güzel olmasından keyif alır, kimisi de rahatsızlık duyar. Dışarıda yürürken bazen zor oluyor. Bunun ünlü olmakla alakası yok; ben ünlü değilken de topuklu ayakkabı giyip dışarı çıktığımda insanlar dönüp bakıyordu.

 

Hatta küçük yaşlarda, 'Yüzümde bir şey mi var, saçım mı bozuk?' diye düşünürdüm. Bu, gösterişli olmakla alakalı bir şey. Ben yaş almanın da bana yaradığına inanıyorum. Bende estetik olduğunu düşünüyorlar ama henüz yok.

 

 

ŞİMDİ ANNE OLURSAM KOLAY TOPARLANAMAM

Evlenmek ve anne olmak konusunda belirli bir yaş var mı kafanızda?


Çevremde genç anne olmamı söyleyenler çoktu. 27 yaşında anne olsaydım, mesleğime hemen dönebilirdim ancak şimdi 31 yaşındayım ve çocuk yapıp bir-iki sene ara verirsem tekrar toparlanmam zor olur.

 

Bu nedenle şu an içinde bulunduğum dönemin kıymetini bilmeliyim. Artık hiçbir yaş, çocuk yapmak için geç değil. Tabii ki genç anne olmayı isterdim ama hayat bana bu şekilde bir yol çizdi.

 

 

ÖZGE ULUSOY SIRLARINI PAYLAŞTI! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat