resim yok
15 Mart 2012 - 00:00

 

Dizideki adıyla Polat Alemdar olarak bilinen Necati Şaşmaz'a Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan fahri ataşelik belgeleri, KKTC Başbakanı İrsen Küçük ile Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel tarafından takdim edildi. Başbakan İrsen Küçük, bugün akşam saatlerinde ünlü oyuncu Necati Şaşmaz ile berberindeki heyeti kabul etti. Görüşmede Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de hazır bulundu.
 
"EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRECEĞİM"
Şaşmaz, Başbakan'la görüşmesinde KKTC fahri turizm ve kültür ataşesi görevine layık görülmesinden dolayı teşekkür etti. KKTC'yi tanıtıcı faaliyetlerin yurt dışında gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak ve turizme yönelik çalışmalarına bugün itibarıyla başlayacağını belirten Şaşmaz, "Üstelendiğim bu önemli görevi en iyi şekilde yerine getireceğimi huzurlarınızda belirtmek isterim" dedi. KKTC'ye yardım için elinden geleni yapmak istediğini ifade eden Şaşmaz, rahmetli Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş zamanında da dizilerinin Kıbrıs'a ilgisinin bilindiğini kaydetti. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde "Polat Alemdar" adlı rolü üstlenen Necati Şaşmaz, "Elimizden geldiğince Yavruvatan'ımızın bütün dünyaya tanıtımını nasıl sağlayabiliriz, nasıl bir turizm ülkesi haline getirebiliriz çabasındaydık. Dizimizde de bu yüzden birkaç kez zikredildi. Sayın Denktaş'la bu oldu" diye konuştu. Şaşmaz, bundan sonra alacağı görevlerle hem Kıbrıs, hem Türkiye'ye faydalı olmaya çalışacağını vurguladı.
 
BAŞBAKAN KÜÇÜK: "TANITMAYA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR"
KKTC Başbakanı İrsen Küçük de, Şaşmaz'a, fahri ataşelik görevini kabulünden dolayı teşekkür ederek, KKTC'nin tanıtmaya çok ihtiyacı olduğunu söyledi. Başbakan Küçük, kendisinin çok fazla televizyon izleme fırsatı bulamadığını ancak Kurtlar Vadisi dizilerinin Kıbrıs'ta da ilgiyle izlendiğini kaydetti. Gazetelerde bugün dizide kendisinin de rol alacağı yönünde haberler çıktığına işaret eden Küçük, böyle bir şey konuşmadıklarını belirtti.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat