RTÜK'ten 489 bin liralık sevişme cezası! [Video]

RTÜK'ten Kanal D’ye 489 bin lira para cezası verdi!

resim yok
27 Haziran 2013 - 10:31
Magazin

RTÜK'ten Kanal D’ye 489 bin lira para cezası verdi!

Kanal D'nşin bu sezon ekranlara veda ettği dizisi  ''Öyle Bir Geçer zaman ki''ye  öpüşme ve sevişme sahneleri, ağır ceza getirdi.

 

Genel ahlaka aykırılık


RTÜK, ''Genel ahlaka aykırılık'' gerekçesiyle, 489 bin lira para cezası verdi.

RTÜK toplantısında dizinin 16 Nisan 2013 günü yayınlanan bölümü ele alındı.

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi, hazırladığı raporda ceza istedi ve şu görüşlere yer verdi:

489 BİN TL'LİK SEVİŞME CEZASI

''Bu bölümde, Hakan ile Hakan'ın babası Ekrem'in sevgilisi olan Caroline arasında bir otel koridorunda öpüşmeler, sarılmalar, bakışmalar ve karşılıklı konuşmalar ile başlayıp Hakan ve Caroline'in öpüşerek otel odasına girmesi, sevişme görüntüleri ve devamında Ekrem'in yatakta onları yakalaması ile sonuçlanan sahnelere yer verilmiştir.

Babanın, kendi sevgilisi ve oğlunu birlikte yakaladığı sahne, reklam kuşağı sonrasında da tekrar ekrana getirilmiştir.''

 

Sonuç

Raporu değerlendiren RTÜK üyeleri de Kanal D’ye ‘’Toplumun millî ve manevî değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırılık’’ gerekçesiyle 489 bin 612 lira para cezası verdi.

 

Daha önce...

RTÜK daha önce de aynı dizide yer alan Soner ve Bahar’ın duş altındaki sevişme sahnesi için Kanal D’ye 369 bin 874 lira ceza vermişti. Bu bölümde, Soner ve Bahar karakterleri, duş altında seviştiler ve çıplak bedenlerinin sarılma görüntüleri ekrana yansımıştı. Aynı bölüm, 19 Şubat günü 20.50’de tekrar yayınlanmıştı.
[reklam]
RTÜK raporunda bu sahnelerin, ‘’Çocuklarda cinselliğe karşı olumsuz kanaat oluşmasına, cinsel suça ve sağlıklı gelişimi engellemeye neden olabileceği ’’ vurgulanmıştı.

 

RTÜK üyeleri de ‘’Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel-ahlaki gelişimine zarar verici nitelik’’ gerekçesiyle, Kanal D’ye 369 bin 874 lira ceza vermişti.

 

Reytingleri biraz düşüşe geçmişti

Ali Kaptan’dan sonra çocuklarına kol kanat geren Cemile’nin yaşam hikayesinin anlatıldığı dizi ilk sezonunda reytinglerinde müthiş oranlar almış, ancak dizi bir süre sonra reytinglerde büyük bir düşüş yaşamıştı.

Dizinin senaristleri çareyi 15 karakteri sezonlara yayarak öldürmekte bulmuştu. Fakat istenen alınamayınca diziye son verilmişti.

 

İşte cezaya neden olan o sahneler

 

 

ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ'NİN SÜRPRİZLERLE DOLU VEDASI! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin