resim yok
02 Temmuz 2012 - 00:00

 

Sezon finalinde öldürülmesi tartışma yaratan ‘Behzat Ç.’nin Savcı Esra’sı Canan Ergüder’in aynı yapım şirketinin Bulgaristan’da çekilecek olan yeni dizisinde başrol oynayacağı ortaya çıktı
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi” dizisinin Savcı Esra’sı Canan Ergüder’in sezon finalinde ölümü tartışmaya neden olmuştu. İçki, küfür ve argo nedeniyle RTÜK’ün yakın markajında olan ‘Behzat Ç.’de Savcı Esra ile Komiser Behzat’ın arızalı ilişkisi de diziyle ilgili sorun yaratan konuların başında geliyordu. AKP ve MHP’li vekillerin Komiser Behzat ile beraberliğinin gayri meşru ilişkiyi meşrulaştırdığı yönündeki rahatsızlıklarının ardından nikâh masasına bile oturtulan Savcı Esra, finalde ölerek diziye veda etti. Bu sürpriz ölümün RTÜK’ün ve Meclis’ten gelen baskıların sonucunda olduğu yönünde eleştiriler gündeme geldi. Ancak yapım şirketi Adam Film cephesinden gelen son haberlere göre Savcı Esra’yı canlandıran Canan Erdüger, başka bir projeye kaydırılacağı için ‘Behzat Ç.’de öldürüldü.
 
 
 
 
Yüzde 50’si Bulgar
Canan Ergüder, Adam Film’in Star TV için Bulgaristan’da çekeceği “Atlılar” projesinde başrol oynayacak. Yönetmenliğini Muharrem Gülmez’in yapacağı “Atlılar” dizisinin 78 bölüm sürmesi planlanıyor. Dizi, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’daki New Boyana Film Stüdyoları’nda çekilecek. Dizinin yönetmeni Gülmez ve senaristi Akar, geçen günlerde Bulgaristan Kültür Bakanı Vejdi Raşidov’la bir araya geldi. Bulgaristan’da çekilecek olan ilk Türk dizisi olma özelliğini taşıyan ‘Atlılar’la ilgili olarak yönetmen Gülmez, “İki ülke arasında bir köprü kurmak gerekiyorsa, bu köprünün en güzel temellerini sinemacılar atar. Bulgaristan’daki doğal ve stüdyo imkânları bizi çok cezbetti. Diziye Türkiye’den 10-15 oyuncu katılacak, ekibin yüzde 50’si de Bulgar oyunculardan oluşacak” diye konuştu.
 

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat