resim yok
01 Mayıs 2012 - 00:00

 

Yukarıdaki replik, fenomen dizi ‘Behzat Ç.’de ‘Savcı Esra’ rolünü canlandıran Canan Ergüder’in ağzından dökülmüştü geçen sezonun finalinde. Önceki bölümde aşkını meşrulaştırarak gelinlikle karşımıza çıkan Ergüder, dizideki düğün telaşını, ‘Instyle Weddings’ için giydiği gelinliklerle anlattı
* ‘Behzat Ç.’, çok gerçek bir hikaye. Canlandırdığınız ‘Savcı  Esra’ya evlenme teklif edildiği gece Twitter’da hayranlarınız, “Düğüne giderken ne giysek?” diye sohbet ediyorlardı. Bu aşkın en özel yanı nedir sizce? 
Yaralı iki insanın aşkı bu. Bütün aşklar öyle değil midir? Hayattan bazı yaralar alır insanlar ve bu yaralarla geri kalan hayatlarına devam ederler. ‘Savcı Esra’ ve ‘Behzat’ın yaşlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. 20’lerinde değiller. Hayatı deneyimlemiş insanlar. Buna rağmen birlikte olmayı ve hayatlarını birlikte devam ettirmeyi seçiyorlar.
 
* Geçen sezonun finalindeki , “Behzat, ben seninle mutsuzluğa da varım...” sözü herkesin aklında. Bu evlenme teklifinden önceki bölümde, “Ben senin tek başına mutsuz olmana ve beni hiçbir şeye katmamana yokum” diyerek bu diyaloğu devam ettirdiniz. 
 
Her kadın bunu istemez mi zaten? 
 
* Sizce mutlu olabilecekler mi? 
Bence hayır. Bu iki insan  hayatı şekerleme gibi yaşayan  tipler değil. Zaten iş icabı hayatın ne kadar kötü olduğunu her gün gören insanlar. Buna rağmen birlikte mutluluk ya da mutsuzluk  yaşamaya karar vermişler. Zaten hayatı damardan yaşayan kahramanlar. Çok büyük mutlulukların onları beklediğini düşünmüyorum.    
 
* Behzat Ç. sevgili olarak oldukça zor bir adam, değil mi? 
Evet, çok zor biri. Esra ona ulaşmakta bir hayli zorlanıyor. Bence ‘Esra’nın en önemli özelliği, bir insanı olduğu gibi kabullenebilmek. İzleyiciyi de buna çok iyi inandırıyor üstelik. İnsan olarak ilişkilerimizde çok zor yaptığımız bir şeydir aslında bu. Hemen herkesi değiştirmeye çalışırız ya da sadece bize benzeyenlerle bir arada olmak isteriz.
 
* Siz de ‘Savcı Esra’ kadar sert biri misiniz? Yoksa romantik  yanlarınız mı ağır basar? 
Sert olduğum taraflar vardır. Bazen kendimi olduğumdan daha sert göstermeye çalıştığım ve bunu başardığım da olur. Ama ben genelde duygularımı saklayabilen biri değilim. Birini sevip sevmediğimi yüzümden hemen anlayabilirsiniz. Saklamaya çalıştığım zaman da yüzümden çok belli oluyor yalan söylediğim. Oyuncu olsam da bu konuda biraz   safımdır. Hayatı toz pembe   gören bir yanım var gerçekten. 
 
* Bu iki sert karakterin düğününün standart olmasını beklenmiyordu. Ama oldukça gelenekseldi. Eğlendiniz mi?
Biraz acaleye gelmiş bir düğün bizimkisi. Ankara’da muhteşem, süslü püslü bir nikah salonunda kıyıldı nikah. ‘Behzat’, bağırarak, “Evet” dedi. Ayağına ben bastım. Yemekli bir düğün olmasa da kokteyl verdik. Bizden beklemezsiniz ama ilk dansımız bile vardı. Gelin arabamız da kırmızı ‘vosvos’tu.
 
* Gelinlik seçiminiz nasıldı?  Ve kendinizi gelinlik içinde nasıl hissettiniz? 
Yanında yırtmacı olan seksi bir gelinlikti. Bu dekoltenin etkisini azaltmak için saçımı harika bir topuz yaptık. Yanına da üç tane gül koyduk. Daha önce rol için hiç gelinlik giymemiştim, bu ilk oldu.
 
* Evlenme teklif ederken  ‘Behzat’ bir tek taş armağan etmişti. Peki alyans takacak mı ‘Savcı Esra’? 
Bilmem, burası sürpriz olsa... Ama Esra’nın boynunda klasik olarak bir tek sıra incisi, kulaklarında da inci küpeleri vardı düğünde. Sade bir gelin oldu. Güzel bir tarzı var savcının, ben de seviyorum.
 
* Düğünün en komik yanı  neydi peki? 
Sürekli koşturmacayla evlenilmesi komikti. Düğüne giderken kırmızı ‘vosvos’la bütün Ankara’yı dolaştık. Bu şehrin en kalabalık caddelerinden Tunalı Hilmi’de ışıklarda trafik sıkışınca da arabadan inip hep birlikte Ankara havası oynadık. Gerçekten çok eğlenceliydi. Bir yandan da çok utandım. “Amirim” diye bağıranlar, alkışlayanlar, korna çalanlar...
 
* Düğüne gittiğiniz zaman  sıkılıp hemen kaçmak isteyenlerden misiniz? Yoksa dans pistini en son siz mi terk edersiniz? 
Düğüne, evlenenlere ve evlenenlerin ne kadar evlenmek istediklerine bağlı bu. ‘Savcı Esra’dan söz edersek, çok mutlu bir gelindi o. Ama çok hareketli geçen iki günün ardından, olacağına bir türlü inanamasa da evleniyor. Fakat evlendiği için son derece mutlu.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat