Serdar Ortaç'tan şok açıklama!

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, CNN Türk televizyonunda yayınlanan 5N 1K programına bağlanarak, "Gezi, itiraz ruhudur. Ahmet Kaya itiraz ruhunun içinde de olurdu, Diyarbakır'da da olurdu" diye konuştu.

resim yok
21 Kasım 2013 - 11:26
Magazin

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, CNN Türk televizyonunda yayınlanan 5N 1K programına bağlanarak, "Gezi, itiraz ruhudur. Ahmet Kaya itiraz ruhunun içinde de olurdu, Diyarbakır'da da olurdu" diye konuştu.

 

Şarkıcı Serdar Ortaç, programa telefonla bağlanarak o günlerde yaptıklarından dolayı pişmanlık duyduğunu açıkladı.

 

KENDİMDEN TİKSİNİYORUM

Gülten Kaya'nın programa bağlanmasından önce telefonla canlı yayına katılan Serdar Ortaç, " 50 bin kere söyledim çok pişmanım. O günerin o şekilde gelişmesinden çok pişmanım. O günlerde Türkçe merhaba demek bile yasak gibiydi. Yasak diyemiyodun 35 bin şehidi çıkarıyorlardı. Kendimi o görüntülerde seyrettikçe tiksiniyorum. Keşke olmasaydı" dedi.

Serdar Ortaç'tan sonra ünlü oyuncu Berna Laçin de telefonla programa katıldı. Programa telefonla bağlanan Berna Laçin, "Ben Çarkıfelek sunuyordum, Mehmet Ali Erbil rahatsızlanmıştı. Burada bir linç kampanyası var. Benim şahidim Maradona'ydı, programa o konuk olarak katılmıştı. Program çok geç bitmişti, ödülümü almak için 5 dakikalığına uğradım.

 

Yerlerde tabak kırıkları vardı ama ben konuyu bilmiyordum. İçeri girince toplu ödül için beni sahneye davet ettiler. Başbakan'ın sözlerini üstüme alınmadım. Ben Gezi Parkı'na gittim. Ahmet Kaya'ya çatal bıçak atanlar arasında olmadım" dedi.

Ferdi Tayfur, "Ben o gece oradaydım. İbrahim Tatlıses'le aynı masada oturuyordum. Öyle bir kargaşa olduğunu duydum. Bize uzak bir masaydı. Ne olduğunu pek anlamadık. Bugün baktığımızda cok üstüne gidildiğinden dolayı malzeme olmuştur. Türklerle Kürtler kardeştirler, onları ayıramazsınız."

 

GÜLTEN KAYA'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'in sunduğu 5N1K programına telefonla bağlanan Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, son günlerde eşiyle ilgili tartışmaları değerlendirdi. Ahmet Kaya'nın Gezi eylemlerinde de Diyarbakır'da da bulunacağını belirten Kaya;[reklam]

"Ahmet Kaya'nın aklı, merkez dışında duran, hayatı doğru insanlar olarak yaşamak isteyen herkesin yanındaydı, sokaktaydı Ahmet Kaya. Tüm ötekileştirilenlerin, merkez dışında duranların yanındaydı Ahmet Kaya. Gezi bir itiraz ruhudur.

 

Elbette Ahmet Kaya böyle bir itiraz ruhunun yanında olurdu. Elbette Ahmet Kaya Diyarbakır'da Kürt halkının yanında, sayın Barzani'nin de yanında olurdu" diye konuştu.

 

AHMET KAYA'NIN MEZARININ TÜRKİYE'YE GETİRİLMESİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ahmet Kaya'nın mezarının Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili olarak görüşmelerin sürdüğü yönündeki açıklamasını değerlendiren Kaya;

 

"Ahmet Kaya nerede olursa olsun, tarihe not düşülmüştür. Bir daha bu ayıbın kimseye yapılmaması adına tarihi değiştirmemek gerekiyor diye düşünüyorum. Bu ülke yeter ki ayıplarıyla yüzleşsin. Ahmet Kaya şimdilik sürgünde kalacak."

 

 

SERDAR ORTAÇ'TAN BOMBA AÇIKLAMALAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat