resim yok
28 Mart 2011 - 00:00

 

Silahlı saldırıya uğrayan sanatçı İbrahim Tatlıses, yoğun bakımdan çıkarıldı. Doktorlar Tatlıses'in hayati riskinin kalmadığını, sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Acıbadem Maslak Hastanesi'nde tedavi gören İbrahim Tatlıses yoğunbakım ünitesinden çıkarıldı.

Tatlıses'in sağlık durumuyla ilgili Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. İlhan Elmacı, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Şükrü Yazar,Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Reyhan Çeliker açıklamalarda bulundu.

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, sanatçının hastaneye geldiği ilk andan itibaren tedavisindeki olumlu gelişmelerin, tedavisini sürdürenuzman ekibi de çok sevindirdiğini ve bu olumlu sürecin devam etmesi için sanatçının sakin ve huzurlu bir ortama ihtiyacı olduğunu vurguladı.

İbrahim Tatlıses'in beyin operasyonunu gerçekleştiren Beyinve Sinir Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, sanatçının hayati riskinin kalktığını söylerek "İbrahim Bey, yoğun bakımdan çıktı. Hayati riski kalmamıştır. Hastamızın şu andaki genel sağlık durumu iyidir. İkinci ameliyat tarihine, yine hastanın durumunun ilerki günlerde tıbbi değerlendirilmesi sonucunda karar verilecektir. Herkesin merak ettiği sanatçının tekrar şarkı söyleyip söyleyemeyeceğidir. Şarkı söylemesine, tıbbi olarak bir engel bulunmadığını düşünüyoruz" dedi.

Sanatçının fizik tedavi ve rehabilitasyonunu takip eden Prof. Dr. Reyhan Çeliker da, "Sanatçının fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci başarıyla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yürüme egzersizlerine başlanacaktır. Kuvvet kaybının olduğu sol kol ve bacakta fizik tedavi uygulamaları devam etmektedir" diye konuştu.

" TEDAVİSİ İKİ HAFTA DAHA HASTANEDE DEVAM EDECEK "

Çuhadaroğlu, "Bu basınla en son karşılaştığımız toplantı olacak Bundan sonra zaten sürecin çok daha iyi  olacağını bekliyoruz. Buna gerek olmayacağını düşünüyorum" dedi. Çuhadaroğlu ardından Tatlıses’in sağlık durumuyla ilgili bilgiler verdi. Çuhadaroğlu, " Cuma günü Sayın İbrahim Tatlıses’i yoğun bakımdan çıkarttık ve normal yatağa aldık. Her gün yüzlerce binlerce kişi kendisini ziyaret edip konuşmak istediği için onun rahatını sağlayabilmek amacıyla bir taraftan ziyaret kısıtlamasını devam ettiriyoruz. Normal yatakta ameliyattan çıkmış diğer hastalarımıza yaptığımız gibi bir taraftan fizyoterapisi bir taraftan da diğer hizmetleri devam etmekte" diye konuştu. Başhekim Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu Tatlıses’in ne zaman hastaneden çıkacağı sorusuna ise, " Antibiyotik tedavisi iki hafta daha hastanede devam edecek. Ondan sonra, yapılacak değerlendirmede uygulanacak rehabilitasyon tedavinin ne kadarı hastanede ne kadarı evde olacağını belirleyecekler. Tümü tabii ki hastanede değil" yanıtını verdi.

"SOL TARAFINDAKİ KUVVET KAYBI DÜZELME EĞİLİMİNDE "

Tatlıses’in ameliyatını yapan Beyin Cerrahisi Uzmanı Prof. D. İlhan Elmacı da "Olayın başlamasından bu yana iki hafta dolmuş oldu. Çok olumlu gelişmeler oldu bildiğiniz üzere. Sayın İbrahim Tatlıses cuma günü yoğun bakımdan çıktı. Normal bakım şartları altında tedavisi devam etmektedir. Bizim açımızdan hayati risk kalktığı için yoğun bakından çıkardık. Hayati riskin kalkmış olduğunu sizinle paylaşmaktan mutlu oluyorum. Bundan sonra önümüzde yeni sorunlarla uğraşmamız gereken yeni bir dönem var. Bunun içinde ilaçlar ve birtakım destek tedavileri var " dedi. Elmacı, Tatlıses’in kendi yemeğini yediğini , konuştuğunu, sağ tarafını iyi bir şekilde kullandığını belirtti. Elmacı Tatlıses’in hafızasıyla ilgili bir problem olmadığını da kaydetti. Elmacı, " Sol tarafında bize geldiğinde mevcut olduğunu belirttiğimiz tam kuvvet kaybı düzelme eğilimindedir .Genel durumu bizim açımızdan gayet iyi" diye konuştu. Prof. Dr. Elmacı, Tatlıses’in antibiyotik tedavisinin devam ettiğini ve bu tedavinin bir aya tamamlanmak için iki hafta daha devam edeceğini söyledi. Elmacı, " Henüz kendisi ayağa kalkacak durumda değildir. Yatakta tedavisi devam ediyor. Bizim bu küçük arabalarımızla dolaştırabiliyoruz" dedi.


“Süperim, süper!”

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde, yoğun bakımdan çıkan sanatçı İbrahim Tatlıses, yaralanma sonrası Acıbadem Sağlık Grubu’na verdiği röportajla ilk kez sevenlerine seslendi.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde 14 Mart 2011’den beri tedavisi süren sanatçı İbrahim Tatlıses, yoğun bakım servisinden çıktı. Sevenlerinin büyük bir sabırsızlıkla beklediği ilk röportajını Acıbadem Sağlık Grubu Kurumsal İletişim bölümüyle gerçekleştirdi. Yoğun bakım servisinden çıkması nedeniyle sanatçının sevenlerine mesaj iletmek amacıyla yapmak istediği röportajda, sanatçıyı yormamak için bir kaç kısa soru yöneltildi. Kendini nasıl hissettiği sorusunu “Süperim, süper!” diye yanıtlayan İbrahim Tatlıses, Acıbadem Maslak Hastanesi doktorlarından ve sağlık personelinden “çok iyiler” diye bahsederek kendilerine teşekkür etti. Hastaneye getirildiği günden beri sevenlerinin bilgi almak için hastane bahçesinde beklemelerinden ayrıca telefon ve mail yoluyla sağlık durumunu sormalarından söz edilirken duygulanan İbrahim Tatlıses, “Sevenlerimin duasını bekliyorum. Sevenlerime kalbi duygularımı gönderiyorum” dedi.

Yoğun bakım servisinden çıkması nedeniyle tedavi ekibinde yer alan doktorların katıldığı basın toplantısında İbrahim Tatlıses’in Acıbadem Sağlık Grubu Kurumsal İletişim bölümüne verdiği röportaj metni basın mensuplarına dağıtıldı.

Hastanede başka röportaj vermeyecek Sanatçının sağlık durumundaki son gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmak için bir araya gelen doktorlar arasında; Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu’nun yanısıra Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. İlhan Elmacı, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Doç. Dr. Şükrü Yazar, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Reyhan Çeliker bulundu.

Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, sanatçının hastaneye geldiği ilk andan itibaren tedavisindeki olumlu gelişmelerin, tedavisini sürdüren uzman ekibi de çok sevindirdiğini ve bu olumlu sürecin devam etmesi için sanatçının sakin ve huzurlu bir ortama ihtiyacı olduğunu vurguladı. Gerek hastaneye gelen gerekse mail ve telefon yoluyla kendilerinden İbrahim Tatlıses’in sağlık durumunu soran sevenlerine, sanatçının durumunun iyi olduğunu söylemekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Ancak sanatçının bundan sonraki süreçte sakin bir ortama ihtiyaç duyması ve dinlenmesi gerektiği için ailesi dışındaki ziyaretçilerle görüşemeyeceğini ve basından gelen röportaj taleplerini kabul edemeyeceğini kendisine söylediğini ifade etti.

Sanatçının hastanedeki tedavisi süresince, sağlığıyla ilgili gelişmeler hakkında hem basın toplantıları hem de yazılı basın açıklamalarıyla kamuoyunu bilgilendirmeye özen gösterdiklerini söyleyen Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, İbrahim Tatlıses’in normal hasta servisine alınması nedeniyle sağlık durumu hakkında son kez basın toplantısı düzenlediklerini belirtti.

İbrahim Tatlıses’in beyin operasyonunu gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İlhan Elmacı, sanatçının hayati riskinin kalktığını söylerek sözlerine şöyle devam etti: “İbrahim Bey, yoğun bakımdan çıktı. Hayati riski kalmamıştır. Hastamızın şu andaki genel sağlık durumu iyidir. İkinci ameliyat tarihine, yine hastanın durumunun ilerki günlerde tıbbi değerlendirilmesi sonucunda karar verilecektir. Herkesin merak ettiği sanatçının tekrar şarkı söyleyip söyleyemeyeceğidir. Şarkı söylemesine, tıbbi olarak bir engel bulunmadığını düşünüyoruz.” Sanatçının fizik tedavi ve rehabilitasyonunu takip eden Prof. Dr. Reyhan Çeliker, “Sanatçının fizik tedavi ve rehabilitasyon süreci başarıyla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde yürüme egzersizlerine başlanacaktır. Kuvvet kaybının olduğu sol kol ve bacakta fizik tedavi uygulamaları devam etmektedir.” dedi.

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin