Tomris Oğuzalp'in borçlarını ödeyen ünlü isim kim?

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris Oğuzalp, 80 yaşında vefat etti.

resim yok
29 Ekim 2013 - 10:21
Magazin

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Tomris Oğuzalp, 80 yaşında vefat etti.

 

VASİYETİ

Oğuzalp'ın vasiyeti de yerine getirildi.

 

KIRMIZIGÜL

Ünlü oyuncunun borçlarını ise Mahsun Kırmızıgül ödemiş.

Dün sabah hayatını kaybeden sanatçı Tomris Oğuzalp, Karacaahmet'teki Şakirin Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

 

ÇELENK GÖNDERDİ

Oğuzalp'e son zamanlarında maddi ve manevi destekte bulunan Mahsun Kırmızıgül de cenazeye çelenk gönderdi.

 

BORÇLARINI MAHSUN KIRMIZIGÜL ÖDEDİ

Aile dostu Emine Barutçuoğlu, Oğuzalp'in son günlerini tam bir yıldız gibi geçirdiğini söyledi:

"Son zamanlarda yoksulluğuyla, borçlarıyla haber yapılıyordu. Ama Mahsun Kırmızıgül borçlarını ödedi.

Devlet tiyatrosundan arkadaşları da giderlerine yardımcı oldu. Sağ olsunlar hiç yalnız bırakmadılar.

Benim de yardımlarımla son günlerini star gibi geçirdi. Ama hep tiyatroyu özlüyordu."

 

ANMA TÖRENİ YAPILMADI

Oğuzalp'in vasiyeti üzerine anma töreni yapılmadı.

 

KARİYERİ

Tomris Oğuzalp, Çamlıca Kız Lisesi'nin ardından, Ankara Devlet Konservatuvarı yüksek bölümünden mezun olan sanatçı, 1953 yılında Sarı Zeybek ile sinema hayatına atılmış, uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu ve yönetici olarak çalışmanın ardından, bir süre de Ankara Sanat Tiyatrosu'nda görev yapmış, daha sonra Kent Oyuncuları'nda bulunmuştur.[reklam]

Genellikle "kötü kadın" karakter rollerinde yardımcı oyuncu olarak rol alan Oğuzalp, aynı zamanda Çasod üyesi ve başarılı bir seslendirme sanatçısıdır. Harry Potter filminde Mrs. Weasley'i seslendirdi.Küçük Besleme dizisinde Hayriye Batuhan karakterini canlandırmıştır.

2010 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde safra kesesi ameliyatı olan sanatçı, doktoru kendisinden bölüme bir cihaz bağışlamasını isteyince biriktirdiği 20 bin TL kadar parasının üzerini kredi kartı ile tamamladı. Bunun üzerine santçı kredi kartı borcunu tamamlamayı başaramadı ve bir süre sonra emekli maaşına haciz konuldu.

Usta sanatçı evinin tek göz bir odasında yaşlılık, hastalık ve geçim sıkıntısının kaynaklanan sorunlarla hayat mücadelesi vermekteydi. Üst üste geçirdiği ameliyatlar sağlık durumunu olumsuz yönde etkilemiş, üst dişlerindeki kaplamalar çürüdüğü için dökülmüştü. Sanatçı bu yüzden konuşmakta zorluk çekmekteydi.Bunca sıkıntı içerisinde yaşayan Tomris Oğuzalp bugün sabahı karşı saat 04:00'te hayata gözlerini yumdu.

 

 

TOMRİS OĞUZALP'İN GENÇ OYUNCULARA TAVSİYESİ! DETAYLAR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin