resim yok
21 Eylül 2012 - 00:00

Tuba Büyüküstün kendi adını kullanarak sahte Facebook hesapları açan kişileri mahkemeye vereceğini belirtti.

 
Daha önce, sanal ortamdaki taklitçilerinin fanlarına mesajlar gönderdiğinden dert yanan oyuncu, Facebook sayfasına koyduğu uyarı yazısında bu kişilere dava açacağına söyledi.
 
Konuyla ilgili olarak ünlü oyuncu şunları söyledi: "Anayasanın 20. maddesinin yaptırımı 5237 sayılı Ceza Kanununa göre kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile veya adli para cezası ile cezalandırılır.
 
Başkasının gizli yaşam alanına girilmesi ve kayda alınması suç sayılmıştır. Görüntü ya da ses kaydı yapılması halinde ceza en az bir yıl olacaktır. Bu kişiler çocuk olsa bile ailesinde internetin kimin adına olduğuna bakılarak o kişiye hapis cezası verilecektir.
 
Yazık ailelerine onlar yüzünden yanıyorlar. Adıma açılan sahte hesaplar IP tarafından adresleri belli oluyor. Adıma acılan sahte profiller sahte hesapları dondurmazsa mahkemeye vereceğim."

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

( 1 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat