Türk dizi tarihinde bir ilk gerçekleşiyor! İki dizi birleşiyor!

Avşar Film'in patronu Şükrü Avşar, 'Yer Gök Aşk' ve 'Lale Devri' dizisini birleştirme kararı aldı.

resim yok
04 Eylül 2013 - 15:23
Magazin

Avşar Film'in patronu Şükrü Avşar, 'Yer Gök Aşk' ve 'Lale Devri' dizisini birleştirme kararı aldı.

 

BİR İLK GERÇEKLEŞİYOR

Türkiye dizi tarihinde bir ilk! İki dizi birleşti

Şu günlerde büyük reyting savaşlarının başladığı dizi dünyasında bir ilk yaşandı. Avşar Film'in patronu Şükrü Avşar, flaş bir karar aldı.

 

OYUNCULARIN GEÇİŞLERİ TAMAMLANDI

Milliyet'in haberine göre, FOX'ta 3 yıl boyunca seyirciyle buluşan ve Haziran başında final yapan 'Yer Gök Aşk' dizisini Bu sezon 4. yılına giren 'Lale Devri' dizisiyle birleştirdi.

Kapadokya'da çekilen 'Yer Gök Aşk'ın aralarında Sultan, Hamiyet'in kızı ve onun eşi karakterlerin de yer aldığı pek çok oyuncusu bu sezon 'Lale Devri'ne geçiş yaptı.

Şükrü Avşar daha önce 'Yer Gök Aşk'ta Selen Soyder'in canlandırdığı Toprak karakterini 'Lale Devri'ne transfer ederek reytinglerin yükselmesini sağlamıştı.

3 yıl sonra ise Avşar, bu kez biten dizisinin oyuncularını aynı karakterlerle 'Lale Devri'nde yaşatacak.

 

HATİCE ASLAN DEVAM EDECEK

Olaylı set ortamıyla sık sık gündeme gelen 'Lale Devri'nde başrol oyuncusu Tolgahan Sayışman tarafından geçen aylarda tartaklanan Hatice Aslan projeden ayrılacağını söylüyordu.

Ancak Aslan yapımcıyla imzaladığı anlaşma nedeniyle diziye devam ediyor. Aslan dizinin yeni bölümlerinde oğluyla Londra'da yaşayacak.

Dizi ekibi Aslan'ın Londra'daki sahnelerinin bir kısmını geçen günlerde çekti.[reklam]

YER GÖK AŞK HAKKINDA

2010'da yayınlanmaya başlayan dizinin başrollerinde Burak Hakkı, Melisa Aslı Pamuk ve Tuvana Türkay yer almaktadır. Dizinin eski başrol oyuncuları Birce Akalay ve Murat Ünalmış'ın dizi setinde başlayan aşkları evlilikle son bulmuştur. Çift bir süre sonra ayrılık kararı almıştır ama daha sonra barışmışlardır. Dizinin 2. sezonlarına yakın başrol oyuncusu Selen Soyder aynı yapım şirketinin bir başka dizisi Lale Devri (dizi) adlı diziye Türk dizi tarihinde ilk olarak Yer Gök Aşk'taki karakteriyler transfer olmuştur.

 

Dizinin başrol oyuncusu Murat Ünalmış 3 . sezonda diziden ayrılıp Babalar ve Evlatları adlı dizide yine başrolde oynamıştır. Aynı şekilde eşi Birce Akalay da dizinin birkaç bölümünde oynadıktan sonra diziden ayrılmıştır. 3. sezonda diziye yeni karakterlerle yeni oyuncular gelmiştir. Bunlardan ikisi Melisa Aslı Pamuk ve Burak Hakkı'dır. Dizi 27 Mayıs 2013 tarihinde final yapmıştır.

 

 

LALE DEVRİ'NDE BİR AYRILIK DAHA! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin