Türk dizilerinin yurt dışındaki başarısının sırrı!

Türkiye'de yayınlandıkları tarihlerde izlenme rekorları kıran diziler, Avrupa'da birçok ülke tarafından satın alınıyor ve gösterilmeye devam ediyor.

resim yok
25 Aralık 2014 - 10:39
Magazin

Az seks çok romantizm!

Türk dizilerinin dünya çapında ilgi görmesinin sırrı çözüldü.


Türkiye'de yayınlandıkları tarihlerde izlenme rekorları kıran diziler, Avrupa'da birçok ülke tarafından satın alınıyor ve gösterilmeye devam ediyor.

 

GÜNEY AMERİKA'DAN İZLENİMLER

Fransız AFP ajansı Türk dizileri çılgınlığının son durağı Güney Amerika'dan izlenimler aktardı.

Şili'de yayın yapan 'Mega' adlı TV kanalı, izlenme oranındaki düşüşün ardından yurtdışından dizi satın alma yoluna gitmişti.

 

'BİNBİR GECE' İLE BAŞLADI

Başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel'in yer aldığı 'Binbir Gece' adlı dizi Şili televizyonlarında gösterilmeye başlandığı tarihten bu yana büyük bir üne kavuştu.

 

ESKİMEYEN BİR FORMAT

Kanal, dizinin bu başarısının ardından 'Muhteşem Yüzyıl', 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' ve 'Ezel' dizilerinin de yayın hakları için anlaşma imzaladı.[reklam]

Şili medya takip merkezinin başındaki isim olan sosyolojist Manuelo Gumucio;

 

'TESADÜFİ DEĞİL'

''Türk dizilerinin Şili'de böyle bir başarı kazanması tesadüf değil. Dizilerde geleneksel romantizm öğeleri oldukça yer alıyor.

İnsanlar geleneksel formattaki hikâyeleri, aşk ve aile ilişkilerini seviyorlar. Bu, hiçbir zaman eskimeyen uluslararası bir format'' dedi.

 

'TEMASI FARKLI'

Televizyon eleştirmeni Rene Naranjo ise Şili'de yayınlanan yerli dizilerin son dönemlerde çok fazla erotizm, şiddet ve uyuşturucu ögeleri içerdiğini, Türk dizilerinin bu temalardan farklı olduğu için izleyicinin beğenisini kazandığını belirtti.
 

 

ENGİN ALTAN DÜZYATAN'IN EKRAN BAŞARISININ ŞAŞIRTAN SIRRI!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat