''Türkiye'de Meryem Uzerli'ye 10 çeken kızlar var'' diyen ünlü kim?

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde tatil yapan Hakkı Bulut, 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinden ayrılıp Almanya'ya dönen Meryem Uzerli'ye gösterilen ilginin Türkiye'de genç kızlara haksızlık olduğunu söyledi.

resim yok
30 Ağustos 2013 - 10:07
Magazin

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde tatil yapan Hakkı Bulut, 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinden ayrılıp Almanya'ya dönen Meryem Uzerli'ye gösterilen ilginin Türkiye'de genç kızlara haksızlık olduğunu söyledi.

 

''ÖYLE GÜZELLER VAR Kİ..''

Hakkı Bulut, “Türkiye'de öyle güzel kızlar var ki Meryem Uzerli'ye 10 çeker" dedi.

 

SORULARI YANITLADI

Fethiye Balık Hali'nde kendisini misafir eden arkadaşlarıyla birlikte yemek yiyen arabesk müzik sanatçısı Hakkı Bulut, magazin dünyasına ilişkin soruları yanıtladı.

Magazin ve siyasetten uzak durduğunu belirten ünlü sanatçı, sadece müzik çalışmalarına yoğunlaştığını anlattı.

Muhteşem Yüzyıl'ın 'Hürrem Sultan'ı Meryem Uzerli'nin yarattığı gündemi değerlendiren Hakkı Bulut, tarihi diziyi hiç izlemediğini kızlarının ise diziyi çok sevdiğini, Meryem Uzerli'nin diziden ayrılmasına üzüldüklerini vurguladı.

12 sinema filmi çektiğini hatırlatan Bulut, dizilerin kendisini tatmin etmediğini kaydetti.

 

50 TANE MERYEM UZERLİ BULURUM

Herhangi bir dizide Uzerli ile birlikte rol almak isteyip istemediği sorusu üzerine Bulut:

“Şu anda öyle bir şey yok. Ancak bir dizi olursa, ben 50 tane Meryem Uzerli bulurum.

Uzerli'ye gösterilen ilgi diğer genç kızlara haksızlık. Türkiye'de öyle güzel kızlar var ki, Meryem Uzerli'ye 10 çeker. Ancak o kızcağız orada isim yaptı.

 

HAKSIZLIK DA YAPILDI

Haksızlık yapıldığını da biliyorum. Ufacık paralar verdiler.

Diziyi götüren Meryem, ancak ona verilen para, çok az. Biraz da vicdanla düşünmek lazım" dedi.

[reklam]

BULUT KİMDİR?

3 Şubat 1945, Tunceli ili, Mazgirt ilçesi, Altarla köyünde doğdu. İlk okul 5'e kadar doğduğu köyde, Orta 1 Tunceli, orta 2 Mazgirt daha sonra Adana'ya göçtü ve orta 3'ü Ceyhan'da bitirdi. Adana Erkek Lisesi mezunu daha sonra dışardan Adana Öğretmen Okulunu bitirdi. Öğretmenliğe başladığı bu yıllarda babasının saz çalmasının etkisi ve müziğe küçük yaşta olan ilgisi sebebiyle müzikle de uğraştı.

1969 yılında Adana'da yapılan Altın Ses müsabakasında 1. olarak ilk plak çalışmasına başladı. İlk beste ve güftesi olan İkimiz bir fidanız isimli eserini okudu. Bu eseri 2 yıl sonra müsaade vererek bir çok sanatçının seslendirmesine olanak tanıdı. (örneğin: Tülay Özer, Kamuran Akkor). Sanatçımız bu yıllarda yaptığı başta Ben Buyum, Falcı, Ben Köylüyüm, Dokunmayın Dünyama gibi eserlerle bugünkü arabesk müziğinin ilk temellerini 1969 yıllarında atanlardan biri olarak bu güne kadar 55k Albüm, 800 eser, 6 Altın Plak, 1 Altın CD, Ben Tövbemi Geri Aldım, Son Mektup isimli Long Play çalışması ile Altın Long Play ödülünü aldı.

1988 yıllarında ise arabesk arabesk müzikteki bazı olumsuzlukları eleştirenler, Kültür Bakanlığınca ve ülkede yarattığı olumlu olumsuzlukları incelenmek amacı ile Kültür Bakanlığının tertiplediği kongrede konuşmacı olarak bulunan Hakkı Bulut'tan arabesk bir parça (örnek olması amacı ile) istendi. Sanatçı "Seven Kıskanır" isimli şarkısını bakanlığa sundu. Büyük beğeni ve ilgi gören bu eserle ilk kez TRT'nin kapıları resmi olarak Hakkı Bulut'a açıldı. Bu şarkı TRT ekranlarında halka ve A.T.M. de (Atatürk Kültür Merkezi) basına sunuldu.

Halk müziği motifleri üzerine temel kuran sanatçının müziği 39 yılda ne bir benzeri nede bir taklidi mümkün olmamış, ülkenin müziğinde bir ilk olarak çıkmış beste, güfte ve sesi ile devam etmektedir.Halkın büyük bir kesimi tarafından tanınsa da Anadolu'da öğretmenlik yaptığı yıllar ve İstanbul'dan uzakta kalışı nedeni ile kaset ve eserleri dinlenirken, medyadan hep uzak kalmanın sıkıntılarını da yaşamamış değildir. Bütün beste ve güfteleri kendisine ait olan sanatçı 12 sinema filminde de oynamıştır.

 

 

MERYEM UZERLİ VE CAN ATEŞ İLİŞKİSİ HAKKINDA İLGİNÇ BİR YAZI!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

bizi takip edin