resim yok
15 Mayıs 2013 - 00:00

Bu sözler bir kuruma ait! Türk Telekom, Fox ekranlarında izleyicilerle buluşan 'Umutsuz Ev Kadınları' adlı dizinin, yayından kaldırılmasını istedi. RTÜK'ten ise cevap gecikmedi...

Yayından kaldırılmasını istedi !

Türk Telekom, ‘’Umutsuz Ev Kadınları’’ adlı diziyi şikayet etti ve kaldırılmasını istedi. RTÜK ise dizide yasalara bir aykırılık görmedi ve bu isteği reddetti.

 

RTÜK, konuyu ele aldı


Gazeteport'un edindiği bilgiye göre RTÜK toplantısında Telekom’un şikayeti ele alındı.

Yapılan başvuruda şu ifadelere yer verildi:

 

''Dizinin 06 Aralık 2012 günü yayınlanan 45. bölümünde Emel isimli karakter, ev telefonlarının gereksiz olduğunu söylemiş ve şirketimizin ticari alanını kötülemiştir. Yayın derhal durdurulmalı ve dizi yayından kaldırılmalıdır''
 
''İHLAL YOK''

 
Dizinin bu bölümünde sanatçı Özge Özder’in canlandırdığı ’’Emel’’ adlı karakter, hafızasını yitiren Sinan’a:

 ‘’’Son faturaları ödeyip gereksiz olanları iptal ettirelim. Zaten kimseyi hatırlamıyorsun, kimi arayacaksın ?. Mesela bu ev telefonu çok gereksiz. Böylelikle abuk sabuk insanlar seni mahrem alanlarında, evinde rahatsız edemezler, en başta da o cadı Yasemin’’ dedi.
 
RTÜK‘ün bu konudaki raporunda:

 

''Bütünlük arz eden dizi incelendiğinde, Sinan'ın hafızasını kaybetmiş olduğu, Emel'in onu Yasemin rolündeki bayandan kıskandığı ve uzak tutmaya çalıştığı bilinmektedir. Dizinin bahsi geçen kısımlarındaki diyalogların, firmayı kötülemeyi hedef aldığı kanısına ulaşılamamıştır’’ denildi.

[reklam]

Yaptırıma gerek yok!
 
RTÜK üyeleri de dizideki diyalogların firmayı kötülemeyi amaçlamadığı ve bir kasıt olmadığı gerekçesiyle Kanal D’ye yaptırım uygulanmasına ve ceza verilmesine gerek görmedi.

 

Sonuç


Sonuç olarak Telekom’un başvurusunu reddetti.

 

Dizide bu hafta neler olacak?

 

İşte Cumartesi günü ekranlara gelecek bölümün kısa özeti: Yasemin yeni doğacak bebeğiyle ilgili çok heyecanlıdır, tesadüfen gördüğü bir doğum hazırlık kursu ilgisini çeker ve kursa başlar. Ancak kursta hem onu hem de Sinan’ı zor durumda bırakacak bir sürprizle karşılaşırlar. 

 

Zeliş sevimli misafiri Eda’nın uyuşturucu satıcısı olduğunu öğrenir ve durumu polise bildirir.  Ancak kızla kurduğu yakın ilişki Zeliş için işleri daha da zorlaştıracaktır. Emel dişlerini bedava tedavi ettirmek için Umut bebeği gizli gizli Altay’la görüştürür. Nermin ise ikisinin arasında bir ilişki olduğunu düşünmektedir. Nazlı babasıyla görüştüğünü annesine itiraf eder ve nihayet Feyyaz Suzan’ın karşısına çıkar. Ancak Feyyaz’ı kızıyla ilgili korkunç bir gerçek beklemektedir.

 

 

SONGÜL ODEN'İN BU KIYAFETİ ÇOK KONUŞULDU! DETAYLAR BURADA!

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları