Ünlü komedyenlerin Twitter rekabetinde kim önde?

Komedyenlerin Twitter rekabeti...

resim yok
30 Ekim 2013 - 09:54
Magazin

Sıkı rekabet!

 

İşte detaylar:

 

YENİ REKABET SAHNESİ!

Sah­ne­ler­de, si­ne­ma­da ve ek­ran­lar­da bü­yük bir re­ka­bet için­de olan Tür­ki­ye­'nin ön­de ge­len ko­med­yen­le­ri­nin ye­ni re­ka­bet ye­ri Twit­ter ol­du.

 

KİM ÖNDE?

Ta­kip­çi sa­yı­la­rı­nı her ge­çen gün ar­tı­ran ko­med­yen­ler ara­sın­da bi­rin­ci Cem Yıl­maz ol­du.

 

EN YAKIN RAKİP

5 mil­yo­nu aş­kın ta­kip­çi­siy­le Tür­ki­ye­'de de en çok ta­kip edi­len ki­şi un­va­nı­nı ta­şı­yan Cem Yıl­ma­z'ı Ata De­mi­rer ta­kip edi­yor.

 

TAKİPÇİ SAYILARI

İşte ünlü komedyenlerin takipçi sayıları

Cem Yılmaz: 5 milyon 101 bin 189 kişi

Ata Demirer: 3 milyon 336 bin 930 kişi

Yılmaz Erdoğan: 2 milyon 223 bin 719 kişi

Şahan Gökbakar: 1 milyon 199 bin 142

Tolga Çevik: 380 bin

Twitter bir sosyal ağ ve mikroblog sitesidir. Kullanıcılarına tweet (İng. cıvıldama) adı verilen 140 karakterlik metinler yazma imkânı veren Twitter, çeşitli araçlarla daha etkin kullanılabilen bir yeni nesil iletişim aracıdır.

Kullanıcılar tarafından atılan tweetler herkes tarafından görülebilir. Ancak kullanıcılar attıkları tweetleri sadece kendi arkadaşları olarak da görülmelerini sınırlandırabilir. Kullanıcılar diğer kullanıcıların tweetlerine üye olabilirler. Üye oldukları kişi veya kurumların takipçi sayısını ve bunların kimleri takip ettikleri görebilirler. Tüm kullanıcılar Twitter'ın websitesi aracılığıyla tweetlerini gönderebilir ve alabilirler. Kullanıcılar Twitter'ın websitesine uyumlu harici uygulamalar (akıllı telefonlar gibi) veya belirli ülkelerde erişilebilen kısa mesaj servisi tarafından giriş yapabilirler.[reklam]

2008'deki ABD seçimlerinde özellikle Barack Obama tarafından sıklıkla kullanılan Twitter'dan Türkiye'deki son yerel seçimlerde de yararlanılmıştır. Ayrıca Twitter, sosyal medyanın en popüler araçlarından biri olarak gösterilmektedir.

2006 yılında Jack Dorsey tarafından geliştirilmesinden bu yana Twitter, dünya çapındaki popülaritesini gün geçtikçe arttırmış ve içerdiği uygulamaların programlama arayüzünün kısa mesaj gönderim ve alımı konusundaki olanaklarıyla internet dünyasının SMS'i olarak anılmaya başlamıştır. 25 Nisan 2011 tarihinden itibaren Türkçe olarak kullanılabilir. Twitter üzerindeki kullanıcıların etkisinin takipçi sayısından ziyade kullanıcının tweetlerine gelen retweetlere bağlı olduğu ortaya konmuştur.

Facebook'taki gibi arkadaş sistemi değil de takipçi sistemiyle çalışması popülaritesini arttırmaktadır. Sosyal medyada Facebook'un yarattığı dev tahtın yerini artık twitter'ın almaya başladığı söylenmektedir.

Oldukça büyük bir reklam kaynağı olan Twitter ünlülere para da kazandırmaktadır. Twitter'da 16 milyondan fazla takipçisi olan Amerikalı ünlü TV yıldızı Kim Kardashian, markalarla anlaşmalı olarak attığı her tweet başına 8 bin dolar almaktadır. Günümüzde Twitter'da her dakika ortalama yaklaşık 98 bin tweet atılmaktadır.

Yapılan bazı araştırmalara göre Twitter'da profilleri bulunan dev markaların; Google, Twitter, YouTube takipçilerinin yüzde 33'ü, Facebook takipçilerinin ise yüzde 44'ünün sahte veya spam profillerden oluştuğu tespit edilmiştir.

 

 

CEM YILMAZ'IN TWITTER COŞKUSU! DETAYLAR BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat