Ünlü oyuncunun Müslüman olmasını sağlayan olay!

Polonyalı oyuncu Tatsyana Tsvikeviç, nasıl Müslüman olduğunu anlattı.

resim yok
23 Temmuz 2013 - 10:51
Röportaj

Polonyalı oyuncu Tatsyana Tsvikeviç, nasıl Müslüman olduğunu anlattı:

''İnsan birden bire inanç değiştirmez ama Diyarbakır’da bir ezan işitmiştim. O beni derinden etkilemişti.''


Rus Gelin, Elveda Katya filminin Polonyalı oyuncusu Tatsyana Tsvikeviç; bu sezon atv’nin iddialı dizilerinden ‘Benim İçin Üzülme’nin kadrosunda yer alıyor.

Hikayesi Mahsun Kırmızıgül’e ait olan Karadeniz dramasında bale öğretmeni Anna’yı canlandıran  Tsvikeviç’le dört yıl önce İslamiyeti seçmesini ve Ramazan ayının önemini konuştuk...

 

Samimi açıklamalar

- Sezon sizin için nasıl geçti?

Bu sezon benim için en verimli sezondu. Hem sinema hem televizyon çalışmalarım oldu. Karadeniz sezonu oldu diyebilirim; çünkü hem sinema filmini  hem diziyi orada çektim. Daha önce bu kadar yakından göremediğim Karadeniz’e bu sayede aşık oldum.

- Yeni projeleriniz var mı?

‘Benim İçin Üzülme’ seti çok yoğun. Yeni sezon için de görüşmelerim devam ediyor.

- Türkiye’ye ilk geldiğinizde neler hissetmiştiniz?

Türkiye’yi ilk havadan gördüm, uçaktaydım ve geceydi. Etraf ışıl ışıldı. “Galiba bir masala iniyorum” dedim kendime, hala da öyle düşünüyorum. Çünkü Türkiye muhteşem ve kıyaslanamaz bir ülke.

- Hedeflerinize ulaştınız mı?

Ben 10 senedir oyunculuk yapıyorum ve her zaman yeni şeyler öğrenmeye  devam ediyorum. Her oynadığım karakteri severek oynadım. Bütün karakterleri sevdim. Bu nedenle gelen tekliflerden memnunum; ama daha fazla drama projesinde yer almak isterim.
[reklam]
- İslamiyeti seçtikten sonra neler değişti sizin için?

Yeniden doğmuş gibi hissediyorum işin açıkçası. Allah tek sonuçta; Ama bazı şeyleri daha iyi görmeye başladım ve giderek daha huzurlu oldum.

- İslamiyet’i seçmenizde en çok ne etkili oldu?

Çok fazla şey. 2-3 senedir yaptığım araştırmalar, Nihat Hatipoğlu’nun programları, sohbet ettiğim insanlar ... Birden bire müslüman olmadım tabii ki. Gittiğim yerlerde ve arkadaşlarımdan bir şeyler öğrenmeye çalıştım, Diyarbakır’a gittiğim zaman oradaki ezan sesinden çok etkilendim. Her yerde ezan sesi duyuyordum ama hiçbir yerde ezan beni bu kadar etkilenmemişti. Sonra kendime, “Tamam sen kendini buldun” dedim. Sonrasında ise gerçeğe ulaşmam gecikmedi ve  Müslüman oldum.

- Ramazan ayının sizin açısından önemi nedir?

Ramazan ayı her Müslüman için ne kadar önemli ve değerliyse, benim için de o kadar değerli. Her Müslüman için huzur, bereket ve sabır ayı..

 

 

AÇELYA AKKOYUN'DAN RAMAZAN AYINA DAİR İLGİNÇ AÇIKLAMALAR! DETAYLAR!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat