'Yedi Güzel Adam' dizisi için görülmemiş uygulama!

'Yedi Güzel Adam'a çok özel gösterim!

resim yok
18 Nisan 2014 - 16:04
Magazin

'Yedi Güzel Adam'a çok özel gösterim!

TRT 1'in iddialı dizisi 'Yedi Güzel Adam'ın ilk bölümü ekrana gelmeden önce, 25 dakikalık sinema filmi formatında devlet protokolü ve özel davetlilere izlettirilecek.


Bugün TRT'nin Tepebaşı'ndaki binasında düzenlenecek olan gala gecesine; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan ve oyuncular katılacak.

 

İLK BÖLÜM YARIN

Hikayesi 1950 ve 1970'li yılların Kahramanmaraş'ında geçen 'Yedi Güzel Adam'; yakın edebiyat tarihimize damgasını vuran şairlerimiz Erdem Beyazıt, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenören, Nuri Pakdil, Ali Kutlay, Akif İnan ve Alaeddin Özdenören'in hayatını konu alıyor.

Uraz Kaygılaroğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Baran Akbulut, Kemal Uçar, İlker Kızmaz, Bora Cengiz, Mertcan Sevimli, Şahika Koldemir, Mert Asker, Pınar Gök, Durul Bazan ve Kenan Bal'ın rol aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Levent Demirkale oturuyor.

1950 ve 1970'li yılların Kahramanmaraş'ında geçen hikayede, yakın edebiyat tarihimize damgasını vuran edebiyatçılarımızın edebi yolculukları üzerinden dönemin tarihi dokusu da anlatılıyor.

Yıl 1974…

Erdem bir zamanlar öğrencisi olduğu Kara Lise'ye, yıllar sonra edebiyat öğretmeni olarak döner. Lise yıllarında sevdiği Zehra da aynı okulda coğrafya öğretmenidir. Erdem nişanlıdır ve Zehra'nın bunu öğrenmesi uzun sürmez. Düğün hazırlıklarının başladığı Bayazıtlar konağı, büyük bir telaş içindedir.[reklam]

Konağın beslemesi Emine, çocukluğundan beri hayran olduğu Erdem'in evlenecek olmasını bir türlü kabullenemez. Konağa gelen çeyizleri gizlice parçalar, çeşitli planlar yapar. Naciye ve Erdem'in arası ise sürpriz bir şekilde, başka bir konu yüzünden açılır; Naciye nişanı atar.

Yıl 1958…

Yedi Güzel Adam, Maraş'ta gerçekleşen Eşkiya Çoban Ali'nin idamına şahitlik eder. Zehra’nın babası İmam Adem, Çoban Ali’nin duasını okur. İdamlığın ölmeden evvel verdiği hediyeyi (tahta çakıyı) kabul eder. Bir gün aracılık ettiği bir dava yüzünden yolu kesilir ve aynı çakıyı kullanmak zorunda kalır.

 

RANDEVU YARIN 19:55'TE

'Yedi Güzel Adam' 19 Nisan Cumartesi günü saat 19.55 TRT 1'de...

 

 

'YEDİ GÜZEL ADAM' TÜM TANITIM VİDEOLARI BURADA!

Aşağıdaki bağlantıdan Diziler instagram hesabını takibe alarak güncel dizi haberlerini instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.

@diziler

üyeler ne diyor?

resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat