Ayrıntı Akademi'de Kış Dönemi Başladı

Ayrıntı Akademi; keyifli paylaşım atölyelerinde “Kış Dönemi” başladı.

resim yok
12 Kasım 2014 - 14:33
Magazin

Ayrıntı Akademi; keyifli paylaşım atölyelerinde “Kış Dönemi” başladı.


Tüm sinemaseverlere yönelik “Karşılaştırmalı Film Okuma Atölyeleri” her Cumartesi;  değerli sinema yazarları ve akademisyenler; Kutlukhan Kutlu, Kaya Özkaracalar, Cüneyt Cebenoyan ve Ayla Kanbur rehberliğinde devam edecektir.  “Benzer Temalar, Farklı Anlatımlar” konsepti  ile yapılan atölyelerde; birbirinden farklı tarzlara sahip yönetmenlerin, farklı dönem ve türlerde, benzer ya da bire bir aynı konu ve karakterleri ele alış biçimleri işlenecek. 

Kasım Ayı atölye programı:


15 Kasım Cumartesi Kaya Özkaracalar  Atölyesi; “Farklı uyarlamaların karşılaştırılması ile kadınların yoldan çıkmasına ilişkin kökenine ilişkin algının çeyrek yüzyılda uğradığı değişim…”


Dracula / 1931 (Tod Browning) ve Dracula (Horror of Dracula) / 1958 (Terence Fisher)


22 Kasım Cumartesi Cüneyt Cebenoyan Atölyesi; “İki farklı anlatımın; kimlik, hafıza, yas ve cinayet bağlamında karşılaştırması…”


Memento (Christopher Nolan) ve Lost Highway (David Lynch)


29 Kasım Cumartesi  Ayla Kanbur  Atölyesi;  “Aynı çatışma, farklı anlatımlar…”


Maid in Manhattan (Wayne Wang) ve Bread & Roses (Ken Loach)

 


İyi  bir film, aslında en çok da hikayesini iyi anlatmayı başarmış bir filmdir.”  Tevfik Başer rehberliğinde 15 Kasım Pazar başlayacak, “Hikaye Anlatma ve Senaryo Yazım Atölyesi” 8 hafta sürecek.


Filiz Kaynak rehberliğinde yapılmakta olan “Kamera ile Dost Olmak” konseptli  “Kamera Önü Oyunculuk Atölyeleri” ise 14 Kasım Cumartesi başlıyor.


Detaylı bilgi;  www.ayrintisanatakademisi.com

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları