Kurtlar Vadisi bir kez daha kanal değiştiriyor!

'Kurtlar Vadisi'' yeni kanalını seçti!

resim yok
30 Aralık 2013 - 12:51
Magazin

'Kurtlar Vadisi' yeni kanalını seçti!

‘Kurtlar Vadisi’ doğduğu kanala dönüyor...


Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, 10 yılda 7 kanal değiştiren Kurtlar Vadisi Pusu'nun atv'ye veda etme hazırlığı yaptığını belirtti.

Eyüboğlu bugünkü köşesinde Show TV'nin Kurtlar Vadisi Pusu'yu transfer etmek için harekete geçtiğini yazdı...

 

İŞTE O YAZI!

'Kurtlar' doğduğu kanala dönüyor...

2003 yılında Show TV’de başladı ekran macerası...  'Kurtlar Vadisi'ydi o yıllarda adı... Üçüncü sezonda Kanal D’ye geçti... Sonra yine Show TV...


Ancak Pana Film'in 'Kurtlar Vadisi Terör' projesi askerin ve RTÜK'ün baskısıyla başlamadan bitince bu kez adı 'Kurtlar Vadisi Pusu' oldu...


Ardından Star TV, atv, TNT, 2012'de yine atv...


10. yılda 7 kez kanal değiştiren 'Kurtlar Vadisi Pusu', halen en yüksek reyting alan tek dizi... Dizinin reyting ortalaması 15 civarında... 7.5 milyon izleyici demektir bu...

 

'Kurtlar Vadisi Pusu'nun yapım şirketi Pana Film ile atv arasında 35 bölümlük anlaşma var... 15 bölüm yayınlandı, geriye 20 bölüm kaldı. Buna göre beş ay daha atv'de 'Kurtlar Vadisi Pusu'...[reklam]

Ancak geride bıraktığımız günlerde ilginç bir gelişme oldu. Kurtlar Vadisi Pusu'nun bölümü 1.100.000 TL. Pana Film, kısa bir süre önce atv ödemeleri aksatınca, ''Şu tarihe kadar paramızı ödemezseniz, sözleşmemizi tek taraflı feshedeceğiz'' diye ihtarname çekti.


Pana Film ile atv arasındaki sorunu bilen Show TV yönetimi Kurtlar Vadisi Pusu'yu transfer için harekete geçince, kanal haftalardır ödemediği 7 milyon civarındaki parayı anında ödedi. Böylece atv, 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun Show TV'ye transferini son dakikada önledi.


Ancak aldığım bilgiye göre Pana Film ile atv arasındaki sözleşmede Şaşmaz ailesinin Ahmet Çalık'la olan özel hukuku nedeniyle, şöyle bir madde daha var:

 

''Bu sözleşme Pana Film'le Çalık Medya arasındadır. Sahibi değiştiğinde yapımcı, kanalla çalışmama hakkına sahiptir.''

 

Yaşadığı reyting sorununa köklü çözümler arayan Show TV, Kurtlar Vadisi Pusu'yu transfer etmekte kararlı. 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun yapımcıları da dizinin doğduğu kanala geçmeye niyetli.


Pana Film, Kurtlar Vadisi Pusu'yu Show TV'ye geçirme kararını, atv'nin sahip değiştirmesini dayanak göstererek mi veya kanalın ödemelerini aksatması halinde mi verecek ya da yoksa sezon sonunu mu bekleyecek, bunu zaman gösterecek.

 


 

KURTLAR VADİSİ PUSU'DA GEÇEN HAFTAYA DAMGA VURAN DİYALOG BURADA!

facebook yorumları

haber yorumları

resim yok
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat