resim yok
13 Mayıs 2011 - 00:00

'Babam Sağolsun'da; fırıncı karısını oynayacak olan Melek Baykal "Türk ailesinin güzel bir örneğini sunacağız. Böyle bir projeye 'Hayır' deme lüksüm yoktu" diyerek ekledi: Son üç yıldır çok kilo aldım. Seyirci tombul bir Melek Baykal görecek.

 

 

Ferhunde Hanımlar'ın 'Nermin'i, 'Cennet Mahallesi'nin 'Pembe'si, 'Akasya Durağı'nın 'Melahat'ı olarak izlediğimiz Melek Baykal; bu akşam atv'de başlayacak olan 'Babam Sağolsun' dizisinde, fırıncı karısı 'Hayriye'yi canlandıracak. Baykal, "İyi ki teklifi kabul etmişim. 'Cennet Mahallesi'nden sonra ilk kez içime sinen bir iş oldu" dedi. 
 
TEKLİF ÇOK ANİ GELDİ 
Teklif size nasıl geldi, anlatır mısınız biraz? 
Çok ani geldi! Ben hep sitcom yapmak istiyordum. Çünkü seyirci beni komedide görmeyi seviyor. Aslında oyuncunun yelpazesi geniş olmalı ama seyirci beni komedide daha çok yüreğine sokuyor. Sitcom dünyasının en büyük duayenlerinden biri olan Birol Güven, çok iyi yazılmış bir senaryo, çok iyi bir ekip ve iyi bir partner bir araya gelince, bu projeye "Hayır" deme lüksüm yoktu. 
 
Neden ani oldu sizin için? 
Bu rol, önce Suzan Aksoy'a teklif edilmiş. Ama kendisi rahatsızlanınca, Birol Güven onun rolünü bana teklif etti ve "13'ünde yayın var" dedi. "Mümkün değil, yetiştiremem" dedim. Senaryoyu elime nasıl aldığımı bir ben biliyorum, bir de Allah! Senaryoyu almamla, sete girmem arasında 24 saat var.
 
İYİ Kİ TEKLİFİ KABUL ETMİŞİM 
Sizin gibi prensipleri olan bir oyuncu için biraz riskli olmuş... 
Riskli tabii ki... Seyircinin gözünde iyi bir noktadaysanız, bunun sorumluluğu çok ağır! Teklifi kabul ettim ama ürkttüm de! Aslında ben bu durumdan da memnunum. Çünkü bir oyuncu; hiçbir zaman amatör ruhunu kaybetmemeli. Birol Bey iyi ki beni ikna etmiş, iyi ki onu dinlemişim. Çünkü 'Cennet Mahallesi'nden sonra ilk kez içime sinen bir iş oldu. 
 
Dizide nasıl bir Melek Baykal izleyeceğiz? 
Tombul bir Melek Baykal! Son üç senede çok kilo aldım. Hipoglisemi hastasıyım, bir de tiroid meselesi var. Bu iki rahatsızlığımdan dolayı kilo problemim oldu. Ama bundan hiç rahatsızlık duymuyorum. Çünkü dizinin konseptine o kadar uygun ki... Partnerim Settar Bey'in oynadığı fırıncı 'Ali'; sürekli börekler yapıyor. Fırıncının karısı da 36 beden olmaz, benim gibi olur. 
 
'Hayriye' tipik Türk annesi mi? 
Evet! İzleyiciye Türk ailesinin güzel bir örneğini sunacağız. Otoriter bir baba var. Onun karşısında da kocasını seven, evlatlarına düşkün bir anne var. İzleyici 'Babam Sağolsun'u kalbine yazacak.
 

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları