Ünlü oyuncu artık Filinta dizisinde

TRT'nin ilgiyle izlenen dizisi Filinta'nın kadrosuna o ünlü oyuncu da dahil oldu.

resim yok
26 Şubat 2015 - 12:56
Magazin

TRT 1 televizyon kanalı ekranlarının Salı akşamları sevilen dizisi 'Filinta' bu hafta heyecan dolu bir bölüm ile ekrana gelmişti.

 

Filinta 3 Mart Salı akşamı yayınlanacak olan yeni bölümü ile olay oluşturmaya devam ediyor. 

 

WILMA ELLES EKRANLARA GERİ DÖNÜYOR

TRT'nin dönem dizisi Filinta'nın kadrosuna güzel oyuncu Wilma Elles dahil oldu. Salı akşamları Wilma Elles, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Filinta dizisinin 11. bölümünden itibaren dizide rol alacak.

 

 

FİLİNTA 10. BÖLÜMDE NELER YAŞANMIŞTI?

Her bölümüyle izleyicisini biraz daha kendine bağlayan 'Filinta'da bu hafta, dur duraksız, yine heyecanlı ve soluksuz bir bölümle izleyicilerle buluştu. hikaye Mustafa'nın sokakta kendinden geçtiği anda can yoldaşı Ali'nin (Cem Uçan) hayalini görmesiyle başlar. Ve Ali kendisine "Kaderde ne yazıldıysa onu yaşarız. Kalk ve beni bul" der… Mustafa, kanına karışan zehrin panzehirini kendisine vereni görmez ve sabah Zabit Hasan'ın (Kayra Şenocak) evinde uyandığında yanında Hasan ve kendisine bakmış olan Hatice'yi (Ceren Yılmaz) bulur. Ve bölümün olayları bundan sonra başlar… 

 

 

Topkapı Sarayı kütüphanesinin eski müdürü işkenceyle öldürülür. Gıyaseddin vakit kaybetmeden bu olayı çözmesi için Mustafa'yı görevlendirir. Zangoç Grogori kilisesinde bir harita bulur. Bu orjinal köprü çizimleridir. Bu çizimler Grogori'nin başına dert açar. Arkalarında bağnaz bir Kardinalin olduğu grup, Zangoç Grogori'nin peşine düşer. Grogori çizimlerin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Grogori soluğu Abdullah'ın dükkanında alır. Ve dükkanına gizli bir şifre ile takip edildiğini yazdığı kağıdı, kapısının altından bırakır. Çizimlerin içindeki gizlenen şifre ile hiç bir şey eskisi gibi olmadı. Abdullah ummadığı bir anda tuzağa düşer. Mustafa için işler giderek zorlaşır. Kudüs için Haçlı Seferi düzenlemeye çalışan bu grup, çizimler içindeki bu gizli şifreyi çözmek istedi. Tek hedefleri; Kudüs'ü ele geçirip, Osmanlı Devleti'nin üzerine yeni bir Haçlı Seferi düzenleyerek dünyaya hükmetmek... Bunun yanında Kudüs'e Haçlı Seferi düzenlemek isteyen grubu destekleyen Kardinal Fernando, Vatikan'a Papa olma ümidiyle Padişah'ın huzuruna çıkar ve ondan Vatikan'a kendisinin Papa olması için bir referans mektubu yazmasını ister. Kadı Gıyaseddin Boris'ten şüphelenmeye başlar… İstanbul'un haraç kesen eşkıyaları birer birer öldürülmektedir. Ali Bahadır ve Rıza (Ceyhun Ergin) bu boşluktan yararlanıp İstanbul'un arka sokaklarını ele geçirmek üzeredir. Öte yandan Kadı Efendi'nin de burnuna kötü kokular gelmeye başlamıştır. Gıyaseddin, Padişahın yanında gördüğü Boris'ten iyice işkillenmeye başlar. Bu arada zehrin etki etmemesi üzerine Azize'yi görevlendiren Boris, onu Mustafa'nın peşine takarken, genç ve yakışıklı zabitimiz Lara'ya aşkından ve ona suçsuzluğunu ispat etmek uğruna yeni adımlar attı. Ve Mustafa Lara'ya aşk'ının yanı sıra Azize ve ona aşık olan Kadı Gıyaseddin'in kardeşi Hatice'nin de hedefinde yer aldı. Grogori haritanın yerini ve gizli şifreyi deşifre etti mi? Şifrenin ve Da Vinci köprüsünün peşinde olan grup elde ettikleri önemli bilgiyi nasıl değerlendirdi? Bu grubun elinden kurtulamayan Abdullah'a neler yaptılar? Filinta Mustafa'nın çabaları işe yaradı mı? Kudüs için Haçlı Seferine engel olunabildi mi? Vatikan'a Papa olma umuduyla Padişahtan referans mektubu isteyen Fernando'nun bu dileği gerçekleşti mi? 

üyeler ne diyor?

resim yok

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız..

:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat

facebook yorumları