Hata bildir

Mehmetçik Kut'ül Amare

(2017)
Puan
9,5
4 oy
2 kullanıcı
9,5
Yapım : 2017
Yapımcı :
Yönetmen :
5 kişinin favori dizisi oldu
Mehmetçik Kut'ül Amare; Mehmetçik Kut’ül-Amare dizisi, Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. Darülfünun talebesi olan Mehmet,...
berfugurle tarafından eklendi
İsmail Hacıoğlu'dan final yapan Mehmetçik Kutlu Zafer dizisine veda paylaşımı!
İsmail Hacıoğlu'dan final yapan Mehmetçik Kutlu Zafer dizisine veda paylaşımı!
Mehmetçik Kutlu Zafer final yaptı. Dün akşam ekrana gelen yeni bölümle izleyicilerine veda eden dizinin başrol oyuncusu İsmail Hacıoğlu'dan final paylaşımı geldi!

serbest kürsü

listeler

Hepsini Göster

reyting raporu

üyeler ne diyor?

( 2 yorum )
resim yok
:-) :) :o) :c) :^) :-D :-( :-9 ;-) :-P :-p :-Þ :-b :-O :-/ :-X :-# :'( B-) 8-) :-\ ;*( :-* :] :> =] =) 8) :} :D 8D XD xD =D :( :< :[ :{ =( ;) ;] ;D :P :p =P =p :b :O 8O :/ =/ :S :# :X B) O:)
Kapat
chalilozdemir
Şanlı tarihimizde iz bırakan bir savaşı canlandıran bir dizi... Çanakkale savaşının hemen ardından elde edilen ve tarihimizde büyük bir öneme sahip olan bu zaferin anlatımı gurur vericidir. Tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürler. Bunları bize unutturanlara da aslında diyecek çok şey var, ama konuşmak bu saatten sonra çözüm değil. Ancak tarihimize ışık tutan dizilerden biri olma özelliğini sonsuza kadar koruyacaktır...
Buse Balta
3. bölüm özeti; Osmancık taburuna katılmak isteyen Mehmet, Bağdat’a giden trene gizlice binmeyi başarmıştır. Kaçak olarak bindiği vagona Victoria’da getirilmiştir. Victoria’yı sorgulayan Mehmet, kendisini ayağından vuran kişinin Cox olduğunu öğrenir. Süleyman Askeri, Osmancık taburuyla bir an evvel Bağdat’a ulaşıp cepheye gitme telaşındadır. Diğer taraftan Kilikya’daki Komitacılarla buluşan Cox, Osmancık taburunun Bağdat’a ulaşmaması için yeni eylemler peşindedir. Bütün bunlar yaşanırken, Mehmet ve Victoria arasındaki gerginlik devam etmektedir. Bu sırada vagona girmeye çalışan askerlerin sesini duyan Victoria, kaçak olduğu için Mehmet’i ihbar etmekle tehdit ederek, silahını vermesini ister. Silahı alan Victoria, Süleyman Askeri’nin vagonuna getirilmiştir. Fırsatını bulan Victoria silahı Süleyman Askeri’ye doğrultmuş ancak silah boş çıkmıştır. Süleyman Askeri hemen Mehmet’in bulunması için emir vermiştir. Mehmet’i neler beklemektedir? Said kardeşi Mehmet’i Süleyman Askeri’ye söyleyecek mi? Hüsrev’i bekleyen büyük sürpriz nedir? Osmancık taburunun karşılaşacağı olay ne olacaktır? Osmancık Taburu Bağdat’a varabilecek midir? Cox’un yaşadığı hayal kırıklığı nedir? Süleyman Askeri yol güzergâhında kimi yakalayacak?
Henüz eklenmiş bir anket bulunmuyor.

hayranlar

neler oldu ?

sasa22 sasa22, Yi-hyeon So kişisini favorilerine ekledi 28 Temmuz 2018 - 00:46